Úvod > Aktuality > Zoopark i skanzen v Chomutově mají v zimě otevřeno
Zoopark i skanzen v Chomutově mají v zimě otevřeno
"> "> Prohlídka expozic Staré Vsi zacíná každou sobotu v 19 hodin "> Vecerní procházku po zooparku s pruvodcem si užijete každý pátek od 19 hodin
Zážitky

Zoopark i skanzen v Chomutově mají v zimě otevřeno

  • Vydáno7. prosince 2019
Podkrušnohorský zoopark je pro milovníky zvířat otevřen celoročně, v prosinci sem můžete přijít denně od 9 do 16 hodin. Na druhou adventní neděli 8. prosince je přichystá malá dílnička na výrobu vánočních dekorací. A ti, kdo si ještě vnestihli vyrobit adventní věnec, k tomu budou mít příležitost.
Rys v zoo
Zoopark Chomutov je otevřen denně po celý rok a o Vánocích se zde pravidelně konají zajímavé akce. Jednou z nich bude v neděli 8. prosince adventní tvoření. Za doprovodu nejkrásnějších vánočních koled v podání kapely Album se budou vyrábět vánoční dekorace a opozdilci budou mít příležitost si vytvořit ještě i adventní věnec.

Vstup do adventní dílničky v areálu zoo je s platnou vstupenkou do zooparku zdarma, vstup pouze na akci bude stát 40 Kč dospělé, děti mohou přijít s nimi zadarmo.

Zoo v Chomutově se specializuje především na domácí evropská zvířata. Nyní, v zimním období, uvidíte například kuny, kozorožce, osly, losy, ovce, rysa, soby a jeleny, buvoly a zubry nebo i vlky. V prosinci je zoo otevřené denně od 9 do 16 hodin, zimní vtsupné stojí 80 Kč pro dospělého a 50 Kč pro dítě.
Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.