!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zoopark Zájezd láká na exotická zvířata, obří králíky i křest kůzlátek
Zoopark Zájezd láká na exotická zvířata, obří králíky i křest kůzlátek
"> "> "> ">
Příroda

Zoopark Zájezd láká na exotická zvířata, obří králíky i křest kůzlátek

Vydáno 1. srpna 2020
Zoopark Zájezd je rodinná zoologická zahrada mezi Prahou a Kladnem. Je unikátní přírodními expozicemi, díky kterým jsou lidé ke zvířatům velmi blízko, a také snahou návštěvníkům především vytvořit místo k odpočinku v přírodě. Nejen děti zde naleznou otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně největších králíků na světě. Po celý rok pro vás navíc zoo připravuje zábavné a naučné programy a akce, např. v sobotu 1. srpna se můžete těšit na křest kůzlátek.
Liška KorsakZoopark Zájezd je s péčí budovaná rodinná zoologická zahrada ve stejnojmenné obci nedaleko města Kladna a letiště Ruzyně, opravdu jen kousek od hradu Okoře. V zooparku je chováno přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka.

Zoologickou zahradu tvoří dvě části – novější se rozrůstá na plánovaných několik hektarů. Nyní si zde prohlédnete 100 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkaté opičky, velbloudici Áju, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, i na jedinečnou expozici Terária s největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě a v přírodě již vyhynulými leguány.

Zájezd obří králíkNejen pro děti je zde kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně Ušákova s největším druhem králíků na světě. Jsou šedí a oranžoví, mají velké uši, hebkou srst, umí skákat, patří k největším na světě a navíc si s nimi můžete pohrát. V zoo Zájezd jim spolu s novým dětským hřištěm vytvořili velký výběh, do kterého mohou i malé děti. Ty se mohou králíkům dívat doslova z očí do očí, tenhle druh (belgický obr) totiž může mít na délku i přes jeden metr!

Zahrada je otevřena denně od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělé a 75 Kč pro děti.
 

Sobota s malými kůzlátky

kůzlátkaPřijďte v sobotu 1. 8. do zooparku a zúčastněte se slavnostního křtu zdejších třech kůzlátek, dvou holek a jednoho kluka. Jména dostanou od svého patrona – divadelního spolku Taška Kladno, kteří se postarají i o doprovodný program pro děti. V divadelním představení budou využity i prvky znakového jazyka, které se mohou všichni diváci přiučit. Křtiny se konají od 13:00 hodin, v 15:30 se zájemco mohou projet na poníkovi Cipískovi.

Dorazit můžete i na pravidelní komentovaná krmení: v 11:00 chameleonů, 13:00 surikat a 15:00 velbloudů.
 

Největší sbírka chameleonů

Chameleon ZájezdUnikátní expozice Terária, do které postupně přibývají nové druhy, ukrývá také sbírku 18 chameleonů, z nichž někteří patří k největším, nejbarevnějším či nejmenším na světě.

Navíc tu chovají i v přírodě vyhynulé leguány modravé a další plazy, které jinde neuvidíte. Pro odvážlivce je i část s hmyzem a pavouky – takhle zblízka by jinde nikdo švába vidět nechtěl.
Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark je s péčí budovaná mini-zoo v obci Zájezd. Uvidíte zde několik druhů opic a poloopic (jistě znáte lemury z kreslené pohádky Madagaskar), kočkovité šelmy i dravé ptáky.