Úvod > Aktuality > Zoopark Zájezd láká na exotická zvířata, obří králíky i rysa Blonďáka

Zoopark Zájezd láká na exotická zvířata, obří králíky i rysa Blonďáka

Vydáno 31. července 2019 Příroda
Zoopark Zájezd je rodinná zoologická zahrada mezi Prahou a Kladnem. Je unikátní přírodními expozicemi, díky kterým jsou lidé ke zvířatům velmi blízko, a také snahou návštěvníkům především vytvořit místo k odpočinku v přírodě. Nejen děti zde naleznou otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně největších králíků na světě. Po celý rok pro vás navíc zoo připravuje zábavné a naučné programy a akce, např. v neděli 4. srpna se můžete těšit na oslavu narozenin rysa Blonďáka.
Liška KorsakZoopark Zájezd je s péčí budovaná rodinná zoologická zahrada ve stejnojmenné obci nedaleko města Kladna a letiště Ruzyně, opravdu jen kousek od hradu Okoř. V zooparku je chováno přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka.

Zoologickou zahradu tvoří dvě části – novější se rozrůstá na plánovaných několik hektarů. Nyní si zde prohlédnete 100 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkaté opičky, velbloudici Áju, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, i na jedinečnou expozici Terária s největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě a v přírodě již vyhynulými leguány.

Zájezd obří králíkNejen pro děti je zde kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně Ušákova s největším druhem králíků na světě. Jsou šedí a oranžoví, mají velké uši, hebkou srst, umí skákat, patří k největším na světě a navíc si s nimi můžete pohrát. V zoo Zájezd jim spolu s novým dětským hřištěm vytvořili velký výběh, do kterého mohou i malé děti. Ty se mohou králíkům dívat doslova z očí do očí, tenhle druh (belgický obr) totiž může mít na délku i přes jeden metr!

Zahrada je otevřena denně od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělé a 75 Kč pro děti.
 

Neděle s rysem Blonďákem

Ostrovid BlonďákPřijďte v neděli 4. 8. do zooparku a zúčastněte se oslavy narozenin rysa Blonďáka! Letos oblíbený rysí samec oslaví už své páté narozeniny. A jelikož k narozeninám patří balónky, zpestří program Balónková Evička, se svými zvířátky z balónků.

Navíc každý kdo doma vyrobí Blonďákovi přáníčko k narozeninám, nebo mu přinese namalovaný obrázek, může soutěžit o zajímavé ceny. A pokud to doma nestihnete, nevadí. Obrázek můžete namalovat přímo v zoo, kde vám ho i vystaví. Program rysích narozenin začíná v 11:00 a potrvá až do 16:30 hodin.
 

Největší sbírka chameleonů

Chameleon ZájezdUnikátní expozice Terária, do které postupně přibývají nové druhy, ukrývá také sbírku 18 chameleonů, z nichž někteří patří k největším, nejbarevnějším či nejmenším na světě.

Navíc tu chovají i v přírodě vyhynulé leguány modravé a další plazy, které jinde neuvidíte. Pro odvážlivce je i část s hmyzem a pavouky – takhle zblízka by jinde nikdo švába vidět nechtěl.
Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark je s péčí budovaná mini-zoo v obci Zájezd. Uvidíte zde několik druhů opic a poloopic (jistě znáte lemury z kreslené pohádky Madagaskar), kočkovité šelmy i dravé ptáky.