Úvod > Aktuality > Zoopark Chomutov v létě nabízí večerní Safari expres
Zoopark Chomutov v létě nabízí večerní Safari expres
">
Příroda

Zoopark Chomutov v létě nabízí večerní Safari expres

  • Vydáno17. srpna 2018
Využijte možnosti jízdy večerním Safari expresem v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově! Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat o 1000 jedincích, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. Cesta do světa bytostí z českých i zahraničních pohádek se uskuteční tradičně druhý a třetí srpnovou sobotu 18. srpna. První vůz vyjede vždy v 18:00 hodin. Cesta, během které potěší děti i dospělé více než sedm desítek nejrůznějších pohádkových postaviček, trvá asi hodinu. Návštěvníci mohou po celou dobu sledovat dění z pohodlí sedadel safari expresu a zoovláčku.
SněhurkaO tom, že se večerní prohlídky vůbec nemusejí odehrávat nejen na hradech nebo zámcích, se přesvědčíte v Podkrušnohorském zooparkuChomutově, kam jste zváni na sobotní projížďku po Pohádkovém safari.

K vidění budou tulivé víly, slet čarodějnic, perníková chaloupka, na vodě zatančí Rusalka a souprava projede nebem i peklem. Možná zde potkáte také čerty, anděly, vodníky nebo loupežníky či smrtku s oběšencem na šibenici. Potkáte i čarodejnice, které zavírají děti do klece, dokud jim neřeknou básničku nebo nezazpívají.
 

Safari Expres ve dne i v noci

Safari expres ChomutovOd pondělí do neděle můžete během letní sezóny využít v Zooparku běžný Safari Expres, který odjíždí od suvenýrů "U vlka". Odjezdy expresu jsou v 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. Dospělé vyjde jízda na 50 korun, děti (od 3 do 15 let) na 40 Kč. Trasa zahrnuje rovněž areál Eurosafari, jízda trvá přibližně 45 minut.

Pouze v pátek a sobotu se konají v létě noční jízdy Safari Expresem. Odjíždí se od restaurace "Tajga" ve 20:15 hodin. Jízda se uskuteční při minimálním počtu deseti osob a cena jízdenky je 80 Kč za dospělou osobu a 50 Kč za dítě. Jízdy nahrazují páteční večerní procházky, které se v průběhu prázdnin nekonají. Také noční jízda zahrnuje areál Eurosafari a jízda trvá přibližně 45 minut. Jízdenky lze zakoupit u průvodce Safari Expresu.
Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Velkým lákadlem v Podkrušnohorském zooparku Chomutov je safari, které si lze prohlédnout z terénní soupravy Safari expres.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.