Úvod > Aktuality > Zoo Zlín má největší voliéru s papoušky v České republice!

Zoo Zlín má největší voliéru s papoušky v České republice!

Vydáno 11. července 2018 Příroda
Zoologická zahrada Zlín otevřela největší ptačí voliéru v České republice. Nachází se v ní mnoho exotických ptáků včetně papoušků ary hyacintového, ary arakangy a ary vojenského. Voliéra je průchozí, návštěvníci mohou papoušky pozorovat z bezprostřední blízkosti.
Papoušek Zoo ZlínBěhem návštěvy zlínské zoo určitě zavítejte do Amazonie, od 10. července je zde nově otevřena největší voliéru v České republice! Průchozí voliéra velkých papoušků ara je součástí Guayanas. Tímto názvem jsou nově pojmenovány expozice v jihoamerické oblasti, které od podzimu 2017 prošly výrazným „liftingem“. Pokud patříte k pravidelným návštěvníkům zoo, voliéru papoušků zřejmě nepoznáte - byla zvětšena o jednu třetinu a výraznou změnou prošla její vnitřní část i vnější okolí.

Při návštěvě na vás čeká setkání s více než dvacítkou exotických ptáků. Uvidíte zde největší papoušky světa ary hyacintové, ary vojenské a ary arakangy. Společnost jim dělají amazoňani pomoučení, čáje obojkové a hoko pospolití. Voliéra nyní nabízí ptákům dostatek prostoru k létání. Mají v ní k dispozici vodu ke koupání i dostatečné množství krmiva.
Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.