Úvod > Aktuality > Zoo ve Dvoře Králové naděluje svým návštěvníkům až do 5. ledna
Zoo ve Dvoře Králové naděluje svým návštěvníkům až do 5. ledna
"> "> ">
Příroda

Zoo ve Dvoře Králové naděluje svým návštěvníkům až do 5. ledna

  • Vydáno20. prosince 2019
Desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat, více než 150 ozdobených stromečků, mohutný vánoční baobab a samozřejmě zvířata. Na to vše se mohou návštěvníci těšit při návštěvě vánoční zoo. Zahradu během vánočních dnů rozzařuje originální vánoční strom – přes pět metrů vysoký baobab.
vánoční zoo dvůrVánoční zoo láká i zvýhodněným vstupným pro děti i dospělé a také prodlouženou otevírací dobou do 18 hodin. V zahradě můžete zůstat i po uzavření pokladen, nejpozději však do 22:00 hodin. Na Štědrý den a Silvestr se pokladny uzavírají už ve 14 hodin. Během Vánoční zoo není v provozu Africké a Lví safari.

Sváteční procházku po zahradě vám zpestří desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat, několik originálních vánočních stromků, s jejichž zdobením pomáhaly dvorské i přespolní školy a školky, mohutný vánoční baobab, který se rozzáří každý den už před setměním, a samozřejmě zvířata. Za příznivého počasí potkáte venku gepardy, slony, nosorožce nebo některé antilopy. Samozřejmostí jsou otevřené pavilony, a to každý den od 9 hodin (kromě Vodního světa, který se otvírá v 10 hodin). Vstup do Safari parku je o Vánocích za 110 Kč pro dospělé a za 70 Kč pro děti.
 

Zimní sezóna v Safari parku

Tygr v ziměZoo je atraktivní za každého počasí. Zatímco v létě je často přeplněné návštěvníky, v době zimní sezóny nabízí daleko více klidu a především pohody ve všech pavilonech. Zvířata jsou ve výbězích obvykle po celou otevírací dobu, jenom v nejchladnějších měsících se ve výbězích střídají a jejich pobyt venku musí být časově omezen.

Azylem za chladného nebo deštivého počasí jsou především tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy, kde návštěvník přímo vstoupí do tropického klimatu. Působivý je pohled do exotických biotopů také v pavilonu šelem, nočních zvířat, slonů, hrošíků, lemurů, lvíčků a veverek kapských. Atrakcí jsou nejen hraví orangutani, šimpanzi a gorily, ale i opice v pavilonu primátů. Vánoční zoo potrvá do neděle 5. ledna 2020.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.