Úvod > Aktuality > Zoo Praha v sobotu otevře Velemlokárium – podivuhodný svět říčních gigantů
Zoo Praha v sobotu otevre Velemlokárium
Příroda

Zoo Praha v sobotu otevře Velemlokárium – podivuhodný svět říčních gigantů

  • Vydáno30. května 2014
Pražská zoo otevíra první velemlokárium na světě! Podivuhodný svět říčních gigantů můžete na vlastní oči spatřit již v sobotu 31. května! Po celý den se mohou návštěvníci těšit na ukázky čínské kultury – od poslechu tradičních čínských nástrojů Pražské S‘- ču, přes ochutnávku čaje až po Lví tanec v podání kung-fu školy Petry Lorenzové. V průběhu odpoledne bude probíhat maraton ve čtení Války s Mloky.

VelemlokPavilon pro vzácné, kriticky ohrožené velemloky čínské nemá ve světě obdoby. Obří vodní obojživelníci ze Zoo Praha budou v pavilonu obývat systém propojených tůní vytvářejících prostředí horského potoka. Budete si je moci prohlédnout z různých úhlů, včetně podhledu a také ve dvou různých světelných režimech. Kromě velemloků se pavilon stane domovem pro další vodní obojživelníky a vyroste zde ukázka biotopu čínského horského lesa i s jeho zvířecími obyvateli.

Všem milovníkům přírody se otevře už v sobotu 31. května v 11 hodin. Přímo v pavilonu, který je výsekem čínského horského lesa s ledově chladným vodním tokem, se dozvíte mnoho zajímavého o životě velemloků i jejich úloze v kultuře. Budete mít také možnost poslechnout si úryvky četby Války s Mloky v podání Jiřího Lábuse nebo na vlastní kůži ozkoušet teplotu či spíše chlad tůní, v nichž velemloci žijí. Slavnost s přestřižením pásky do Velemlokária začne v 11 hodin.

VelemlokOdpoledne bude pokračovat maratonem ve čtení Války s Mloky, kterého se může zúčastnit kdokoli, kdo se přihlásí na této e-mailové adrese, a to již od 12 hodin. Závěr slavnosti bude patřit vernisáži ojedinělé výstavy nejzajímavějších světových vydání Války s Mloky a křest nového vydání komiksu Válka s Mloky Jana Štěpánka. Vernisáž proběhne u Gočárových domů ve 14 hodin.

Po celý den se můžete těšit na ukázky působivé čínské kultury a umění od ochutnávek čaje po Lví tanec v podání kung-fu školy Petry Lorenzové.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Duchové Starého Města – interaktivní procházka. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

Poznejte Klementinum: nejkrásnější knihovnu světa, Astronomickou věž a miliony knih

Barokní knihovna, Astronomická věž s nádherným výhledem na historické centrum Prahy anebo Zrcadlová síň – to vše skrývá pražské Klementinum, jeden z největších stavebních komplexů v Evropě. Znáte je jako sídlo Národní knihovny, ale víte, že se tu pořádají prohlídky, výstavy a dokonce si můžete objednat romantické večery se soukromou prohlídkou a přípitkem na věži?
Praha | Památky