Úvod > Aktuality > Zoo Praha v sobotu otevře Velemlokárium – podivuhodný svět říčních gigantů
Zoo Praha v sobotu otevre Velemlokárium
"> Zoo Praha v sobotu otevre Velemlokárium "> Obrí vodní obojživelníci budou v pavilonu obývat systém propojených tuní "> Všem milovníkum prírody se otevre už v sobotu 31. kvetna v 11 hodin
Příroda

Zoo Praha v sobotu otevře Velemlokárium – podivuhodný svět říčních gigantů

  • Vydáno30. května 2014
Pražská zoo otevíra první velemlokárium na světě! Podivuhodný svět říčních gigantů můžete na vlastní oči spatřit již v sobotu 31. května! Po celý den se mohou návštěvníci těšit na ukázky čínské kultury – od poslechu tradičních čínských nástrojů Pražské S‘- ču, přes ochutnávku čaje až po Lví tanec v podání kung-fu školy Petry Lorenzové. V průběhu odpoledne bude probíhat maraton ve čtení Války s Mloky.

VelemlokPavilon pro vzácné, kriticky ohrožené velemloky čínské nemá ve světě obdoby. Obří vodní obojživelníci ze Zoo Praha budou v pavilonu obývat systém propojených tůní vytvářejících prostředí horského potoka. Budete si je moci prohlédnout z různých úhlů, včetně podhledu a také ve dvou různých světelných režimech. Kromě velemloků se pavilon stane domovem pro další vodní obojživelníky a vyroste zde ukázka biotopu čínského horského lesa i s jeho zvířecími obyvateli.

Všem milovníkům přírody se otevře už v sobotu 31. května v 11 hodin. Přímo v pavilonu, který je výsekem čínského horského lesa s ledově chladným vodním tokem, se dozvíte mnoho zajímavého o životě velemloků i jejich úloze v kultuře. Budete mít také možnost poslechnout si úryvky četby Války s Mloky v podání Jiřího Lábuse nebo na vlastní kůži ozkoušet teplotu či spíše chlad tůní, v nichž velemloci žijí. Slavnost s přestřižením pásky do Velemlokária začne v 11 hodin.

VelemlokOdpoledne bude pokračovat maratonem ve čtení Války s Mloky, kterého se může zúčastnit kdokoli, kdo se přihlásí na této e-mailové adrese, a to již od 12 hodin. Závěr slavnosti bude patřit vernisáži ojedinělé výstavy nejzajímavějších světových vydání Války s Mloky a křest nového vydání komiksu Válka s Mloky Jana Štěpánka. Vernisáž proběhne u Gočárových domů ve 14 hodin.

Po celý den se můžete těšit na ukázky působivé čínské kultury a umění od ochutnávek čaje po Lví tanec v podání kung-fu školy Petry Lorenzové.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.