Úvod > Aktuality > Zoo Praha zve na oslavy Mezinárodního dne slonů a Mezinárodního dne lvů
Zoo Praha zve na oslavy Mezinárodního dne slonů a Mezinárodního dne lvů
"> "> "> Zoo Praha slaví 80 let chovu slonu "> Se slony se mužete setkat v Údolí slonu v nedeli 21. cervence ve 13 hodin "> Slon Baby prišel do pražské zoo v cervenci 1933
Příroda

Zoo Praha zve na oslavy Mezinárodního dne slonů a Mezinárodního dne lvů

  • Vydáno10. srpna 2018
Tento víkend láká Zoo Praha malé i velké návštěvníky na dvojité oslavy! V Údolí slonů na vás čeká zajímavý program v rámci Mezinárodního dne slonů, kterého se zúčastní i nejmladší členové sloního stáda – slůňata Max a Rudi. Stranou ovšem nezůstane ani král zvířat, Pavilon šelem bude v neděli oslavovat Mezinárodní den lvů!

Sobota v Údolí slonů

Slůňata Max a RudiNadcházející víkend 11. a 12. srpna 2018 oslaví svůj den hned dva oblíbené druhy zvířat. V sobotu 11. 8. nejprve proběhnou oslavy Mezinárodního dne slonů. Těšit se můžete na jejich koupání ve výběhu, předání dárku oslavencům a v Papírně odhalíte tajemství sloního trusu.

Pražská zoologická zahrada chová slony už od roku 1933. V současnosti jich v Troji máte možnost vidět sedm. Obývají pavilon s názvem Údolí slonů, který byl otevřen v březnu roku 2013. Za pěkného počasí jsou sloní mláďata Max a Rudi s matkami i tetičkami ve výběhu na trávě, a to zhruba od desáté hodiny do půl třetí odpoledne. Pak je chovatelé přemisťují do prostředního výběhu, kde má sloní skupina k dispozici i bazén.

Zoo PrahaSlůňata už začínají vzbuzovat respekt a chovatelé je budou postupně převádět do tzv. chráněného kontaktu, tedy do kontaktu přes zábranu. Starší Max se narodil 5. dubna 2016 jako vůbec historicky první mládě slona indického, které bylo v pražské zoologické zahradě narozeno i počato. Nejmenším z celé sloní rodiny v pražské zoo je sameček Rudi, který přišel na svět 7. října 2016. Jeho jméno je připomínkou Rudolfa II. Habsburského.


Neděle se lvy

Pražští lviV neděli 12. 8. se pak v Zoo Praha pořádá Lví den, který si užijí děti i dospělí. Předání dárku šelmám bude předcházet představení originálního lvího tance, výroba masek krále zvířat a poté průvod.

V pražské zoo budou oslavovat Lví den tři lvi indičtí - samec Jamvan a dvě samice Suchi a Ginni. Tři mladé a nepříbuzné lvy získala pražská zoo na konci října roku 2015 přímo z indického státu Gudžarát. Poprvé po více než dvaceti letech se tak tehdy do Evropy podařilo dovézt čistokrevné lvy indické přímo z jejich vlasti. Ačkoliv se jedná o nebezpečné šelmy, na první pohled vypadají krotce a mírumilovně. Chvílemi se mazlí, jindy se jen líně povalují nebo si spolu hrají.

Všichni tři lvi se narodili v lidské péči a přicestovali do Prahy ze Zoo Sakkarbaug. Ta se nachází v blízkosti národního parku Girský les v indickém Gudžarátu, jediném místě, kde lvi indičtí ještě žijí ve volné přírodě.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.