Úvod > Aktuality > Zoo Praha připravila na srpen bohatý prázdninový program i pitný program pro návštěvníky
Zoo Praha připravila na srpen bohatý prázdninový program i pitný program pro návštěvníky
"> "> "> ">
Příroda

Zoo Praha připravila na srpen bohatý prázdninový program i pitný program pro návštěvníky

 • Vydáno14. srpna 2015
V současném horkém počasí je, jak se říká, každá kapka vody dobrá. V pražské zoo vedra zpříjemňují pítka pro návštěvníky, misky s vodou pro jejich zvířecí miláčky a řada mlžítek a brouzdališť. Areál zoo je převážně zastíněný, proto se zde horko snáší také daleko lépe, než například v rozpálených ulicích města. Nejvíce bývají návštěvníci žízniví hned po příchodu a tak nově od 13. srpna získávají při vstupu do zoo malou lahev pramenité vody. Akci, která potrvá do vyčerpání zásob (cca do konce tohoto týdne), zajišťuje hlavní partner Zoo Praha společnost Kofola.

Vypravte se v sobotu 15. nebo 22. srpna za zvířecími obyvateli šesti kontinentů a najděte nejvyšší a nejnižší bod pražské zoo!

Návštěvníci, kteří si u vchodů do zoo vyzvednou „cestovní pas“ a získají do něj všech sedm cestovatelských razítek a zároveň co nejpřesněji odpoví na tipovací otázku, mají možnost získat zajímavé ceny od Zoo Praha

 1. místo: Návštěva chovného zázemí
 2. místo: Noční prohlídka s průvodcem
 3. místo: Setkání s kontaktním zvířetem
 4. místo: Dárková taška od Zoo Praha
 5. místo: Dárková taška od Zoo Praha
Vyplněné pasy se všemi razítky, kontaktními údaji a tipem na naši otázku vhazujte do boxu u hlavního východu ze zoo vedle Pavilonu plyšáků. Výherce uveřejníme na začátku září na našich webových stránkách.

Soutěžní stanoviště v areálu Zoo Praha:

 • Austrálie (vyhlídka u klokanů rudých) – stanoviště s tipovací otázkou
 • Afrika (Lemuří ostrov) – razítko vydává služba Staff v zelené vestě 
 • Evropa (Galerie Gočárův dům) 
 • Severní Amerika (prodejna Geosvět u Geostezky) 
 • Jižní Amerika (Rezervace Bororo) – razítko vydává služba Staff v zelené vestě
 • Asie (Velemlokárium) – razítko vydává služba Staff v zelené vestě
 • Zašifrovaná stanoviště – nejvyšší a nejnižší bod v zoo
 

Bikira oslaví 20. narozeniny

Ve středu 12. srpna bylo gorilí samici Bikiře kulatých 20 let. V pražské zoo pro ni tuto sobotu připravují narozeninovou oslavu, kde dostane kromě tradičního dortu i netradiční přání.
 
Slavnostní ceremoniál začne u Pavilonu goril ve 14:15, kdy ho odstartuje hudební vystoupení afrických bubeníků, ve 14:30 pak proběhne slavnostní přípitek za přítomnosti kurátora chovu primátů Víta Lukáše a poté budou gorily vpuštěny do vnitřní expozice, kde na ně budě čekat narozeninový dort a přáníčka z jedlého papíru.

Také návštěvníci se mohou těšit na malé překvapení. V sobotu 15. srpna budou u Pavilonu goril připraveny recyklační tubusy na staré mobilní telefony. Kdo přinese starý mobil, bude mít napsané jméno na jednom z přáníček, které se budou Bikiře předávat. Pozor, počet přáníček je omezen na 150 kusů!

Program – Pavilon goril:
 • 14:15 – 14:45 Slavnostní přípitek k 20. narozeninám gorilí samice Bikiry
 • 14:45 Předání narozeninového dortu s přáníčky od návštěvníků
 • 10:00 – 16:00 Pomozte gorilám! – Informační stánek firmy REMA Systém a Zoo Praha o ochraně goril a recyklaci starých mobilních telefonů

Každý srpnový pátek a sobotu mají návštěvníci pražské zoo možnost zúčastnit se večerních prohlídek v horní části areálu. Během nich se dozví mnohé zajímavosti ze života zvířat, ale i perličky z chodu zoo. Kapacita prohlídek je však již vyčerpaná, další termíny budou naplánovány na září 2015.
Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.