Úvod > Aktuality > Zoo Praha láká na oslavy svátku Diwali
Zoo Praha láká na oslavy svátku Diwali
"> "> ">
Příroda

Zoo Praha láká na oslavy svátku Diwali

  • Vydáno30. října 2018
V sobotu 3. listopadu se v Zoo Praha koná tradiční oslava indického svátku světel Diwali. Návštěvníci se od 16:30 budou moci zapojit do lampionového průvodu po setmělé zoo. Ten bude cca v 17:30 zakončen ohnivou show v Údolí slonů, před restaurací Gulab. Každý, kdo do zoo přijde s vlastním lampionem, bude mít od 15:45 vstup do zoo za jednu korunu!
Diwali v zoo PrahaJedním z nejznámějších a nejbarvitějších indických svátků je Diwali – svátek světel. Podle legendy svítí celou noc nespočet světel, která ukazují Rámovi cestu z jeho vyhnanství domů. Údolí slonů v Zoo Praha s hinduistickým chrámem ašrám je ideálním místem, kde si svátek Diwali připomenout.

K chrámu vyrazí od Vzdělávacího centra u hlavního vchodu do zoo lampionový průvod spojený s noční prohlídkou zoo. Trasa povede skrz spodní část zoo, poté vyhlídkovou cestou – Zakázankou na Oboru a bude ukončena ve slavnostně nasvíceném Údolí slonů. Tam na návštěvníky čeká kouzelná ohnivá show v podání skupiny Hellfire. Dozví se také zajímavosti o svátku Diwali a odnesou si svoji vlastní mandalu na samolepce.

Lampiónky v Zoo PrahaKaždý, kdo do zoo přijde s vlastním lampionem, bude mít od 15:45 vstup do zoo za jednu korunu – jedná se o klasický lampion na svíčku nebo LED světýlko, nikoli o létající lampióny (balóny štěstí)! Jakékoli jiné svítidlo (např. baterka, mobil) není považováno za náhradu lampionu – nevztahuje se na něj tedy zvýhodněné vstupné. Pro tuto akci bude otevřen jen hlavní vchod, počítejte prosím s dostatečnou časovou rezervou na příchod do zahrady. Po zahájení průvodu již nebude možné do zahrady vstoupit!
Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.