Úvod > Aktuality > Zoo Praha posílí chov lvů
Do Zoo Praha pricestoval z nemeckého Magdeburgu lev Parys
"> Do Zoo Praha pricestoval z nemeckého Magdeburgu lev Parys "> Spolu s ním prijely do Prahy samice Kalindi s dcerou
Příroda

Zoo Praha posílí chov lvů

  • Vydáno25. září 2014
Do Prahy přicestovala trojice lvů indických. Pražská zoo se hodlá na chov této šelmy v budoucnu ještě více zaměřit. Evropské chovy trpí tím, že po dvacet let nebyly oživeny novou krví. Zoo proto navázala spolupráci přímo s indickými partnery.

Lev ParysNa lvech indických má Zoo Praha dlouhodobý zájem. Než se v Praze objeví lvi přímo z Indie, výběh dočasně oživí nová rodina lvů, která přicestovala z německého Magdeburgu.

Samec Parys zde však není nováčkem. V Praze pobýval již krátce v roce 2004 a v letech 2010 až 2012. V mezidobí se však seznámil se svou životní partnerkou Kalindi, která mu v Magdeburgu odchovala osm koťat. Zatím s posledním z nich, sedmnáctiměsíční Sajani, se nyní oba přestěhovali do Prahy.

Trojice nových lvů střídá v Praze třináctiletou samici Aishu, která odjela v rámci Evropského záchovného programu EEP do Izraele. Samce Paryse mohou návštěvníci pražské zoo vidět v expozici Pavilonu kočkovitých šelem, samici Kalindi s dcerou Sajani, které nyní obývají zázemí, pak uvidí zhruba na začátku října.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.