Úvod > Aktuality > Zoo Praha nabízí exkluzivní setkání s extrémě nebezpečnými predátory
Zoo Praha nabízí exkluzivní setkání s extrémě nebezpečnými predátory
"> "> "> "> ">
Zážitky

Zoo Praha nabízí exkluzivní setkání s extrémě nebezpečnými predátory

Vydáno 31. července 2020
Krokodýli kubánští patří k vůbec nejstrašnějším predátorům světa – jsou agresivní, rychlí, neuvěřitelně silní a nebezpeční i pro člověka. Dva zástupce tohoto výjimečného druhu mohou malé skupinky předem objednaných návštěvníků vidět od 2. srpna 2020 každou neděli ve speciálně upraveném zázemí v Zoo Praha.
krokodýlZážitkový program, který si lze objednat na e-shopu Zoo Praha za 300 Kč na osobu, umožňuje exkluzivní návštěvu jinak nepřístupného zázemí krokodýlů kubánských, které zvířatům poskytuje optimální životní podmínky za dodržení nejpřísnějších bezpečnostních požadavků. Maximálně šestičlenné skupiny zájemců zde za doprovodu odborného výkladu chovatele čeká fascinující podívaná – krmení dvou čistokrevných samiček krokodýla kubánského pojmenovaných Kalypsó a Sapfó. Program probíhá každou neděli od 14:00 a není vhodný pro děti. Krokodýli kubánští dostávají jednou týdně ryby nebo potkany. Výtěžek z prodeje poslouží k ochraně krokodýlů kubánských v místě jejich přirozeného výskytu.

krokodýl kubánskýKrokodýl kubánský je kriticky ohrožený a ve volné přírodě má ze všech druhů krokodýlů nejmenší původní areál – žije pouze ve dvou oblastech na Kubě (bažiny na poloostrově Zapata a bažiny Lanier na Ostrově mládeže). Podle odborných odhadů se celková početnost krokodýlů kubánských v posledních desetiletích snížila o více než 80 %. K hlavním důvodům jejich ohrožení patří vzájemné křížení s krokodýly americkými, ilegální lov a pokles kvality životního prostředí.

Zoo Praha byla pověřena vedením Evropské plemenné knihy (ESB) pro krokodýly kubánské, která je nezbytným předpokladem pro management pojistné populace v lidské péči. Řízený chov je spolu s výzkumem volně žijících populací jednou z možností, jak přispět k jejich záchraně. Zážitkový program „S predátorem tváří v tvář“ je možno zakoupit na e-shopu Zoo Praha na adrese eshop.zoopraha.cz/krokodyli.
Zážitkový program v Zoo Praha: S predátorem tváří v tvář

2.8.
27.6.
Zážitkový program v Zoo Praha: S predátorem tváří v tvář

Krokodýli kubánští patří k vůbec nejstrašnějším predátorům světa – jsou agresivní, rychlí, neuvěřitelně silní a nebezpeční i pro člověka.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.