Úvod > Aktuality > Zoo Praha připravila pro děti program na pololetní prázdniny
Zoo Praha připravila pro děti program na pololetní prázdniny
"> "> "> ">
Příroda

Zoo Praha připravila pro děti program na pololetní prázdniny

  • Vydáno25. ledna 2020
Na pololetní prázdniny v pátek 31. ledna 2020 připravila Zoo Praha pro malé i velké milovníky přírody zajímavý program. Bohatý program čeká děti v Rezervaci Bororo, nechybí ani speciální komentovaná krmení. Zvýhodněný vstup za 50 Kč bude platit pro žáky s jedničkou z přírodopisných předmětů.
Lední mědvěd prahaNávštěvníci pražské zoo si mohou během pololetních prázdnin v pátek 31. ledna užít pestrý program pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o oblíbených druzích zvířat. Užijí si den plný her se zvířecí tematikou ve Vzdělávacím centru a vystoupení v Rezervaci Bororo, zaměřené na hry zvířat.

V sobotu 1. února můžete do zoo zavítat na workshop na výrobu enrichmentu z hasičských hadic. Jedná se o workshop zaměřený na výrobu enrichmentových prvků z hasičských hadic pod vedením specialistky na enrichment a welfare Mgr. Markéty Lavické. Od 9 do 15 hodin ve Vzdělávacím centru.

lední medvěd s balonem_zoo prahaVelmi zajímavá bude ve čtvrtek 6. února přednáška letošního přednáškového cyklu Zoo, jak ji neznáte, zaměřenou na chov ledních medvědů v Zoo Praha. Přednášejícím bude kurátor chovu savců RNDr. Pavel Brandl, Ph.D. Přednáška se uskuteční od 17:00 hodin ve Vzdělávacím centru. Cena přednášky je 50 Kč (děti 0 – 3 roky zdarma). Sraz účastníků je v 16:45 u hlavního vchodu.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.