Úvod > Aktuality > Zoo Praha je pátá nejlepší na světě!
Zoo Praha je pátá nejlepší na světě!
">
Příroda

Zoo Praha je pátá nejlepší na světě!

  • Vydáno31. srpna 2017
Zoo Praha se v konkurenci stovek špičkových zoologických zahrad celého světa umístila na skvělém pátém místě. Jde o hodnocení globálního cestovatelského portálu TripAdvisor, které vychází z recenzí návštěvníků. Zoo Praha v něm výborně obstála již potřetí za sebou.
Zoo PrahaPražská Zoo se upřímně raduje z velkého úspěchu. Již několik let se zoologická zahrada v Troji drží v absolutní špičce a dokonce je první v kontinentální Evropě. Velké poděkování také patří všem návštěvníkům, příznivcům a zejména zaměstnancům Zoo Praha a jejímu zřizovateli!

Pražská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější zoo v České republice. V loňském roce sem zavítalo přes 1,4 milionu návštěvníků a dosavadní letošní návštěvnost již překročila 1,1 milionu. V předchozích hodnoceních TripAdvisoru obsadila čtvrté místo (2015) a sedmé místo (2014); v letech 2015 a 2016 TripAdvisor pořadí nezveřejňoval.

Na blízkou budoucnost je v Zoo Praha plánována výstavba nových expozic pro gorily, lední medvědy či pandy velké. Naopak nedořešeny zůstávají dvě velké bolesti: protivodňová ochrana a dopravní obslužnost.
 

Top 10 zoologických zahrad 2017 na světě dle TripAdvisor:

Zoologická zahradaLoro Parque (Puerto de la Cruz, Španělsko – ostrov)
San Diego Zoo (Sand Diego, USA)
Chester Zoo (Chester, Velká Británie)
Singapore Zoo (Singapur)
Zoo Praha (Praha, Česká Republika)
St. Louis Zoo (St. Louis, USA)
Tiergarten Schönbrunn – Zoo Vienna (Rakousko)
ZooParc de Beauval (Saint-Aignan, Francie)
Bioparc Valencia (Valencie, Španělsko)
Folly Farm (Begelly, Velká Británie)
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.