Úvod > Aktuality > Zoo Praha dnes přivítala letošního miliontého návštěvníka!
Zoo Praha dnes přivítala letošního miliontého návštěvníka!
">
Příroda

Zoo Praha dnes přivítala letošního miliontého návštěvníka!

  • Vydáno16. srpna 2016
Zoo Praha dnes zažívá velký den. Za rekordy totiž nemusí až do olympijského Ria, jeden dnes padl i v pražské Troji. Právě dnes zde totiž přivítali letošního miliontého návštěvníka – poprvé v historii pražské zoo se tak stalo v rekordním termínu.
Miliontý návštěvníkLetošními miliontými návštěvníky se stala rodina manželů Omerových ze Všenor s osmiletými dvojčaty Eliášem a Yoranem. Omerovi jsou v zoo pravidelnými návštěvníky, dvojčata mají nejraději lachtany, maminku Moniku zase doslova fascinují gaviálové. Po chvíli, když se rodiče vzpamatovali z milého překvapení, dostali mnoho dárků od zoo a jejích partnerů. Otec Yonatan si vzpomněl, že se nedávno seznámil s českým zvykem o nalezení čtyřlístku. Sám čtyřlístek našel a tchán mu oznámil, že ho v brzké době čeká milión, což se mu nečekaně tak trochu splnilo.

Historicky prvního miliontého návštěvníka přivítala Zoo Praha v roce 2005, tehdy to bylo 20. září. V následujících letech byl pak milion pokořen vždy v rozmezí srpna až října; do letošního roku to bylo zatím nejdříve roku 2014 a to 24. srpna. Na rozdíl od loňska návštěvě zoologických zahrad přeje nynější letní počasí. Především ale návštěvníky přitahuje slůně Max, které je akční a hravý, takže trochu zastínil i další skvělá mláďata, dokonce i gorilího samečka Ajabu.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.