Úvod > Aktuality > Zoo park Vyškov otevře novou expozici Pod hladinou
Zoo park Vyškov otevře novou expozici Pod hladinou
">

Zoo park Vyškov otevře novou expozici Pod hladinou

Vydáno 27. srpna 2018 Příroda
Expozici sladkovodních ryb našich vod otevře Zoo Park Vyškov pro návštěvníky už ve čtvrtek 30. srpna. Novinka je umístěna v nové části zoo hned za vstupem. Jedná se o vodní nádrž s terasou a suterénní pozorovatelnou, kde lze celoročně sledovat tichý život pod hladinou.
ŠtikaNávštěvníci se v Zoo Parku Vyškov také dozví zajímavosti o rybníkářství, rybnících a chovu ryb, mohou zhlédnout naučný film. Přístup je jak po schodech, tak z opačné strany po rampě, což ocení zejména maminky s kočárky či vozíčkáři. Nadzemní terasa skýtá půvabný pohled na hladinu a její okolí. Rostliny, kameny a kmeny stromů vytváří harmonické spojení a dotváří atmosféru přírodního biotopu.

Výstavba podle projektu Ing. arch. Palouška z Olomouce probíhala od dubna do srpna. Ve spolupráci s rybníkářstvím Pohořelice byla zvolena vhodná skladba ryb a získány cenné zkušenosti a informace o jejich chovu. V první fázi bude expozice obsazena 9 druhy sladkovodních ryb. Další druhy budou doplňovány postupně až po podzimním výlovu rybníků. K vidění jsou nyní kapři, jeseteři, parmy, ostroretky, oukleje, plotice, cejnek, cejn nebo okoun.

Zoo Park věří, že expozice navazující na domestikovaná zvířata celého světa bude pro všechny zpestřením prohlídky a vítaným rozšířením nabídky zoo.
Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" - imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Další aktuality

2.7.
2020
Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Jižní Morava | Památky
30.6.
2020
Kam v létě za vínem? Na Moravu!

Kam v létě za vínem? Na Moravu!

Jižní Morava | Gurmánská turistika