Úvod > Aktuality > Zoo Ostrava rozšířila služby pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí
Zoo Ostrava rozšířila služby pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí
">
Příroda

Zoo Ostrava rozšířila služby pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí

  • Vydáno4. srpna 2012
Ostravská zoologická zahrada postupným odstraňováním bariér z areálu usiluje o to, aby byla přístupná všem skupinám návštěvníků – rodičům s malými dětmi, seniorům i handicapovaným. Nyní jako letošní novinku nabízí bezplatně zapůjčení invalidního vozíku pro ty, kteří nemohou rozlehlý areál zoologické zahrady projít na vlastních nohou.
Zoo Ostrava vznikala v 50. a 60. letech minulého století, tedy v době kdy nebyly potřeby handicapovaných a lidí se sníženou pohyblivostí nijak zohledňovány. V posledních letech proto byla v areálu zoo postupně odstraněna celá řada bariér – byly přebudovány vstupy do pavilonů a na většinu vyhlídek do venkovních výběhů, část oplocení výběhů byla nahrazena sklem pro pohodlný pohled již od země, vzniklo množství odpočinkových míst. Nově realizované stavby jsou již řešeny zcela bezbariérově, včetně bezbariérových WC.

Kromě stavebních úprav rozšiřuje zoo i služby pro imobilní návštěvníky. U vědomí toho, že areál zoo je dosti rozlehlý a poměrně členitý, nabízí nově lidem s omezenou pohyblivostí, kteří nemají vlastní vozík, ale přesto by se rádi do zoo podívali, možnost bezplatného zapůjčení invalidního vozíku. Díky podpoře programu Prazdroj lidem zde letos na jaře pořídili dva takové vozíky, které jsou zájemcům k dispozici u vstupu do zoo.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.