Úvod > Aktuality > Zoo Děčín oslaví v sobotu 21. června své 65. narozeniny!
Zoo oslaví v sobotu 21. cervna své 65. narozeniny!
"> Zoo oslaví v sobotu 21. cervna své 65. narozeniny! "> Speciálním dárkem bude mimorádná výše vstupného "> Záver oslav bude patrit tzv. Zoologické tancírne
Příroda

Zoo Děčín oslaví v sobotu 21. června své 65. narozeniny!

  • Vydáno19. června 2014
Rok 2014 je pro děčínskou zoo jubilejní. Slaví totiž 65. výročí od svého otevření. Hlavní oslavy chystá na sobotu 21. června a na tento den připravila hned několik zajímavých akcí. Čeká vás bohatý program, ze kterého si vybere každý, a navíc zoo můžete zažít úplně jinak, než při běžné prohlídce!

Začátek oslav na Pastýřandě i v centru města

BěhNarozeninový program odstartuje už v devět hodin ráno na parkovišti Zoo Děčín, kde společně s Klubem orientačního běhu Děčín otevře novou běžeckou trasu s názvem Pastýřanda. Zahájení provozu trasy bude koncipováno jako soutěž a každý, kdo se jí zúčastní, pak automaticky získá slevu 20% na vstup na odpolední slavnost v zoo. Vyběhnout na trasu bude možné od 9 do 10 hodin, cestu zvládnou i malé děti a lze bez problémů absolvovat i s kočárky.

V poledne přesune zoo svůj program do centra města. Pod stanovištěm nově vzniklé Via ferraty (u výtahu na Pastýřskou stěnu) bude od 12 do 13 hodin probíhat ukázka kontaktních zvířat a zaměstnanci zoo budou lákat na odpolední program v areálu zoo, který odstartuje ve 14 hodin.

Vyzkoušejte si práci ošetřovatelů v zoo

MedvědSpeciálním dárkem pro všechny, kdo se v sobotu vydají na oslavu narozenin do zoo, bude mimořádná výše vstupného, kterou zoo pro tento den nastavila na symbolických 65 korun. Návštěvníci budou mít možnost se seznámit téměř se všemi zaměstnanci zoo a formou soutěží si i vyzkoušet jejich práci. Nahlédnete například do ložnic medvědů grizzly, do zázemí pro opičky kotuly veverovité a do stájí. Poznáte, jak se připravuje krmení pro jednotlivá zvířata, vyzkoušíte si například práci zedníka, postavíte ptačí budku nebo si sednete do traktoru na svážení hnoje. Aktivit, díky kterým bude možné poznat chod zoo, bude opravdu spousta.

Program v zoo doplní i komentovaná krmení zvířat, dvě představení Divadelního spolku Čapek, ukázky Yo-yo triků a dívčího basketbalu a ochutnávky zvířecích koktejlů. Narozeninová oslava v areálu zoo potrvá do 14 do 17 hodin.

Zákulisí Rajských ostrovů a tanec na Pastýřské stěně

Amazonská rybaVe stejném časovém rozsahu pak bude možné nahlédnout i pod pokličku Expozice Rajské ostrovy, kde budou probíhat ukázky zázemí i krmení vybraných zvířat. Bude zde opravdu zajímavá podívaná, podíváte se například za velké mořské akvárium a seznámíte se s tím, jak funguje po technické stránce.

Závěr oslav bude patřit tzv. Zoologické tančírně od 19 hodin. Půjde o taneční zábavu pod širým nebem v areálu restaurace na Pastýřské stěně. K poslechu i tanci zahraje hudební skupina U-Style. V přestávkách čeká účastníky tančírny překvapení. Počet míst je omezen, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Expozici Rajské ostrovy.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.