Úvod > Aktuality > Zoo Olomouc zavádí od dubna zvláštní psí vstupenku
Zoo Olomouc zavádí od dubna zvláštní psí vstupenku
"> "> ">
Příroda

Zoo Olomouc zavádí od dubna zvláštní psí vstupenku

  • Vydáno15. března 2016
Od 1. dubna 2016 zavádí Zoo Olomouc vstupenky pro psy. Pouze několik zoologických zahrad v republice umožňuje vstup psů do svého areálu a olomoucká zoo patří mezi ně. Za čtyřnohého kamaráda zaplatíte 50 Kč – jedná se o druhou nejlevnější psí vstupenku do zoologické zahrady v ČR.
pes na voditkuPro přítomnost pejsků v zoo platí pravidla, která je třeba pro zajištění bezpečnosti dodržovat – psi musí být na vodítku a mít náhubek. Pohybovat se mohou po celém areálu kromě pavilonů a průchozích výběhů. Většina návštěvníků tyto podmínky dodržuje a užívá si se svými čtyřnohými miláčky příjemně strávený čas v zoo. Jak už to však v životě chodí, najdou se lidé, kteří na pravidla nehledí a svou neukázněností způsobují problémy ostatním. No, a když nemusí jeden, je těžší vysvětlit dalším, kteří mají tendenci je následovat, že pravidla existují a jejich dodržování je potřebné.

Tak se stalo, že se vstřícnost Zoo Olomouc vůči zvířecím členům rodin začala vracet v podobě stížností od rodin s dětmi. A s přibývajícím počtem psů přibývalo i stížností a tím se zvyšovala náročnost zajištění pořádku ve všech ohledech. Bylo třeba více dohlížet, kontrolovat, vysvětlovat, což vyžaduje více lidí a to zase více financí. Rok se sešel s rokem, stížnost se stížností a situace si vyžádala zásadnější řešení. Zoo se dostala před rozhodnutí, jestli pejsky v zoo zakázat nebo dát páníčkům ještě šanci a pouze zkusit regulovat, kdo se psem vstupuje.
Pes
Psi mají do Zoo Olomouc povolený vstup už od přelomu tisíciletí a zatím by to zoo chtělo i nadále ponechat. Nezbývá tedy, než přidělit i těmto čtyřnohým návštěvníkům řádnou vstupenku. Výhodou bude i následná evidence jejich počtu. V zoo věří, že tento krok splní svůj účel, vše se v dobré obrátí a svou roli převezme i ohleduplnost všech vůči sobě navzájem.
 

Kam se psem můžete a kam ne

Vstup se psem je zakázán v Zoo Liberec, Zoo Plzeň, Zoo Děčín, Zoo Ohrada, Zoo Jihlava, Zoo Ostrava, Zoo Zlín, Zoo Hodonín, Zoo Chleby.

Zdarma budou mít nadále psi vstup jen v Zoo Chomutov a Zoo Vyškov.
 
Vstupné mají nejlepší přátelé člověka v Zoo Praha 100 Kč, v Zoo Dvůr Králové 100 Kč, v Zoo Ústí nad Labem 60 Kč a v Zoo Brno 30 Kč. Z výše uvedeného vyplývá, že 50 Kč v Zoo Olomouc bude druhou nejlevnější psí vstupenkou v ČR.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zoo Chleby – první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoo Chleby – první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoologická zahrada chová ohrožené druhy zvířat, pořádá výchovně-vzdělávací a vědecké činnosti a působí jako záchranné centrum pro živočichy. Zoo Chleby je ideálním cílem pro výlety s dětmi.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality