Úvod > Aktuality > V regionu Střední Morava a Jeseníky zvítězila ZOO Olomouc
V regionu Střední Morava a Jeseníky zvítězila ZOO Olomouc
">
Příroda

V regionu Střední Morava a Jeseníky zvítězila ZOO Olomouc

  • Vydáno23. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Střední Morava a Jeseníky se nejoblíbenější aktivitou stala ZOO Olomouc na Svatém Kopečku. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí.
V soutěži za Střední Moravu a Slezsko bodovaly tradiční turistické cíle – za první ZOO v Olomouci se umístily areál historické zábavy pod hradem Bouzov a balneopark v Priessnitzových lázních. Uspěly také další zajímavé turistické cíle, jako například expozice čarodějnických procesů v Šumperku nebo nové lyžařské středisko Ski areál Kouty. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Střední Morava a Jeseníky:
ZOO Olomoucchová přes 350 druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích. Vystoupit můžete také na 32 metrů vysokou věž. Novinkou je expozice určená k chovu medvědů baribalů a vlků arktických. Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte historický areál pod hradem Bouzov se zábavným programem. Prohlédnete si válečné stroje, zbraně nebo dřevěnou stavbu trójského koně s vyhlídkou. Balneopark v Priessnitzových lázních, vycházející z tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze, je evropskou raritou. Balneopark je koncipovaný jako stezkavodní zahradou“ s přírodními lázněmi horních a dolních končetin, koupelí nohou s akupresurou nebo střiky či terasami k odpočinku i cvičení.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Střední Morava a Jeseníky:
Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček                                          677     
Areál historické zábavy pod hradem Bouzov                                             655
Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní                                   601
Arcibiskupský palác v Olomouci                                                                 593
Expozice Čarodějnické procesy                                                                  536
Olomoucké pivní lázně                                                                                519
Akce na Korunní pevnůstce v Olomouci                                                     516
Pivovarské muzeum v Hanušovicích                                                          470
Muzeum silnic ve Vikýřovicích                                                                    469
Ski areál Kouty                                                                                           436

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).
 
Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.