Úvod > Aktuality > Zoo Olomouc přivítá o víkendu jaro
Příroda

Zoo Olomouc přivítá o víkendu jaro

  • Vydáno23. března 2018
Zoo Olomouc připravila na víkend jarní program – přírodovědnou stezku, která vás hravou formou seznámí se životem zvířat. V zoo vás přivítá také bezpočet čerstvě narozených mláďat. Zoo Olomouc chystá pro letošní sezónu také spoustu novinek, mezi nimi například nový pavilon Kalahari, otevření amerického safari nebo zbudování afrických mokřadů.
Zoo OlomoucPřírodovědná stezka za zvířátky s Domem dětí a mládeže Olomouc bude připravena 24. března. Najdete všechny části stezky a odpovíte na otázky? Dospělí jistě poradí dětem, jaká je správná odpověď a nejen ten, který soutěž zvládne na jedničku, si odnese nové poznatky ze života zvířat, sladkou odměnu a malou vzpomínku na zoo. V Zoo Olomouc si letos prohlédnete také řadu roztomilých mláďat, která přišla na svět letos nebo minulý rok. Přijďte sledovat jejich první krůčky!
 

Co nového se letos v zoo chystá?

Zoo OlomoucOlomoucká zoo na Svatém Kopečku představí na jaře nový pavilon Kalahari. Ten se stane domovem surikat a damanů, kteří doposud žili v neveřejném zázemí zahrady. Jako úplní nováčci je doplní hrabáči a také medojedi, kteří se často v zoo nechovají. Kalahari se veřejnosti otevře v polovině dubna 2018.

V létě 2018 (konec června či začátek července) se v zoo otevře třetí část safari Amerika, kde se návštěvníci potkají s bílými vlky Hudsonovými. Návštěvníci mezi šelmy, jejichž domovinou je okolí Hudsonova zálivu na východě Kanady, vjedou usazení v turistickém vláčku.

PlameňáciOpravy se dočká na podzim také "bábovka", jak zaměstnanci přezdívají obří až patnáct metrů vysokou voliéru nedaleko pavilonu opic, kterou vloni poničila vichřice. Voliéra by se měla stát průchozí a nastěhovat by se do ní měla nová kolekce ptáků.

Do roku 2019 vzniknou v zoo africké mokřady. Místo rybníčku vedle nového pavilonu Kalahari tu budou africké mokřady, kde najdou domov pelikáni, kočkodani, štětkouni (africká divoká prasata) a pták hadilov, který v divočině při chůzi po savanách loví jedovaté hady.
Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Další aktuality

Jarní prázdniny 2023 – Olomoucký kraj

Cestování rozšiřuje obzory a přináší zážitky. Připravte dětem parádní jarní prázdniny v Olomouckém kraji. Vydejte se na výlet nebo si vyberte báječnou dovolenou na lyžích.
Olomoucký kraj | Zážitky

Jeskyně Na Špičáku zve vůbec poprvé na prohlídky i během zimy!

Se startem roku 2023 přináší jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku první letošní novinku. A to v podobě série garantovaných zimních prohlídek. Do podzemního labyrintu se mohl turista v průběhu ledna, února a března podívat už dříve, jenže si musel vstup dopředu telefonicky nebo mailem zajistit. Od letoška se může kdokoliv vypravit do jeskyně i bez objednávky, a to každý čtvrtek, vždy v 10, 12 a 14 hodin. Jeskyně patří k nejstarším písemně doloženým ve střední Evropě. Čtyři sta metrů dlouhý labyrint chodeb a puklin ukrývá restaurované nápisy a unikátní renesanční malby, které se v podzemních prostorách dochovaly jako svědectví časů dávno minulých. Nejcennější výjevy se nacházejí v tzv. Kalvárii, nejzáhadnějším místě celé jeskyně.
Olomoucký kraj | Příroda

Hrad Helfštýn mimořádně otevře první lednovou sobotu své brány

Zájemci o historii mohou i letos navštívit mimořádně v sobotu 7. ledna středověký hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou. Jeho brány se otevřou pro účastníky tradičního zimního výstupu na tuto historickou památku. Akce každoročně pořádá správa hradu a Klub českých turistů. Je jedinou příležitostí, kdy veřejnost může hrad navštívit v zimním čase. Během novoročního výstupu budou zpřístupněny pouze venkovní plochy hradu.
Olomoucký kraj | Památky

Orloje: kde mají smrtky a kde chemiky, mariášové karty nebo trkající kozly?

Nejznámější český orloj v Praze na Staroměstském náměstí určitě zná každý, ovšem po České republice je jich víc, než byste čekali. Tak například v Olomouci se každou celou hodinu objeví figurky dělníků a dalších poctivých pracujících, figurky žateckého orloje zase předvádějí práce ve chmelnicích, reliéf s motivy vesnického života se objevuje v Kryštofově Údolí. Nejnověji sestavený orloj byste našli v Zašové. A to není zdaleka všechno. Pojďte s námi objevovat další rarity a kuriozity českých hodinářů!
Olomoucký kraj | Památky