!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zoo Liberec nabízí zážitek jako z návštěvy tropického deštného pralesa

Zoo Liberec nabízí zážitek jako z návštěvy tropického deštného pralesa

Vydáno 8. července 2019 Příroda
Jako v tropickém deštném pralese se mohou cítit návštěvníci Zoo Liberec, kteří zavítají do pavilonu tropů. Celé jeho horní patro prošlo rozsáhlou modernizací a domov v něm nyní nacházejí zcela nové vzácné druhy exotického ptactva. Expozice v pavilonu tropů zdobí vodopád nebo bambusové dekorace. Na příchozí se občas snese i lehký déšť díky mlžnému a rosicímu systému.
korunáč SclaterůvS příchodem letních prázdnin se v Zoo Liberec opět otevřelo horní patro pavilonu tropů. Všechny expozice prošly četnými stavebními i zahradnickými úpravami a nyní se v nich už zabydlují první tropičtí opeřenci. Místo několika původních menších voliér zde vznikly čtyři prostornější, které bude obývat i více ptačích druhů současně.

Nové expozice jsou obydleny pouze ptáky z oblasti jihovýchodní Asie. Jejich chovem zoo navazuje na úspěšnou ochranářskou kampaň Silent forest (Ztichlý les), které Zoo Liberec předsedá, a do které se zapojilo již dalších 250 zoologických zahrad z celého světa. Prostřednictvím chovu těchto vybraných druhů se snaží poukázat na problémy drastického a leckdy i nevratného ubývání ptačích druhů v této části světa a zároveň se chce podílet na jejich záchraně právě chovem v lidské péči.

ZoborožecMomentálně zbrusu novou expozice obývá například korunáč Sclaterův, zoborožec rýhozobý, majna Rothschildova či zoborožec tmavý a další ohrožené druhy zvířat budou postupně přibývat. Z chovatelského hlediska se bude jednat o velice zajímavé a málo chované druhy.

Součástí jedné z expozic je i uměle vybudovaný vodopád, další zase zdobí přírodní bambusové dekorace. Ty dopřávají chovaným jedincům více klidu a možnosti úkrytu, kterých v původních malých celoskleněných voliérách mnoho neměli. V tropickém pavilonu byl nově nainstalován i mlžný a rosící systém, jež může čas od času přítomné návštěvníky osvěžit. Lehký déšť společně s vysokou vlhkostí vzduchu navozují v pavilonu tu pravou atmosféru tropického deštného pralesa.
Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Další aktuality

3.4.
2020
Zoo Liberec chystá každý pátek živá vysílání

Zoo Liberec chystá každý pátek živá vysílání

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda
2.4.
2020
Nejen v Lukášově rozkvétají vzácné krokusy

Nejen v Lukášově rozkvétají vzácné krokusy

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda