!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě a za tmy
Zoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě a za tmy
"> "> "> "> ">
Příroda

Zoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě a za tmy

  • Vydáno3. listopadu 2021
Zoo Jihlava je otevřená každý den po celý rok, tedy i v zimě. Počátkem listopadu pouze začaly platit zimní změny v otvírací době a vstupu do zoo. Nejvýraznější z nich je ta, že od začátku listopadu do konce února je otevřen pouze hlavní vstup do zoo! To znamená, že spodní pokladna – od města, nebo lesoparku Heulos, se na zimu uzavírá. Hlavní pokladna je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin. I po zavření hlavní pokladny v 16:00 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.
levhart cejlonský zoo jihlavaZoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě a za tmy. Pracovníci zoo se pravidelně setkávají s tím, že si návštěvníci myslí, že v čase zavření pokladny se uzavírá i samotný areál zoo, který poté musí opustit. Přitom obzvlášť v zimním období zoo skýtá úžasný zážitek, kdy je v ní poměrně málo návštěvníků, zvířata jsou aktivní, některá se chystají ke spánku a některá se z něj naopak probouzí a se soumrakem ožívají.

zoo jihlava panda červenáA co je v Zoo Jihlava k vidění? Malí levharti cejlonští konečně dorostli do velikosti, kdy mohou bezpečně chodit ven a za asistence své matky společně prozkoumávají výběh. Veselo je i nedaleko ve výběhu lam guanak. Tam se na konci září narodilo jedno mládě – samice, která ve skupině způsobila docela rozruch a lamy ve výběhu pěkně rozhýbala. V zimním období jsou aktivní i některé chladnomilné šelmy, jako jsou třeba pandy červené (Ailurus fulgens). Ty mají už skoro půlroční mláďata, ale vzhledem k tomu, že malé pandy rostou velice pomalu, teprve nyní jsou ve výběhu vidět.

Po dlouhé době se v Zoo Jihlava narodili i dikobrazi srstnatonosí. Dvojčata se narodila 22. září a samice musela zabřeznout takřka hned po dovozu nového samce z plzeňské zoo. Dikobrazi jsou aktivní v noci a právě zimní období s krátkými dny a brzkým soumrakem je ideální k jejich pozorování.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.