Úvod > Aktuality > Návštěvu v Zoo Jihlava si užijete v zimě i za tmy
Příroda

Návštěvu v Zoo Jihlava si užijete v zimě i za tmy

  • Vydáno9. listopadu 2022
Zoo Jihlava je otevřená každý den po celý rok, tedy i v zimě. Počátkem listopadu pouze začaly platit zimní změny v otvírací době a vstupu do zoo. Nejvýraznější z nich je ta, že od začátku listopadu do konce února je otevřen pouze hlavní vstup do zoo! To znamená, že spodní pokladna – od města, nebo lesoparku Heulos, se na zimu uzavírá. Hlavní pokladna je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin. I po zavření hlavní pokladny v 16:00 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.
levhart cejlonský zoo jihlavaZoo Jihlava zve k návštěvě i v zimě a za tmy. Pracovníci zoo se pravidelně setkávají s tím, že si návštěvníci myslí, že v čase zavření pokladny se uzavírá i samotný areál zoo, který poté musí opustit. Přitom obzvlášť v zimním období zoo skýtá úžasný zážitek, kdy je v ní poměrně málo návštěvníků, zvířata jsou aktivní, některá se chystají ke spánku a některá se z něj naopak probouzí a se soumrakem ožívají.

zoo jihlava panda červenáA co je v Zoo Jihlava k vidění? V zimním období jsou aktivní i některé chladnomilné šelmy, jako jsou třeba pandy červené (Ailurus fulgens). Veselo je také ve výběhu, kde žijí Pekari Wagnerovy. Letos v červnu se jim narodila dvě selata a řádí ve venkovním výběhu, kde je můžete zahlédnout. Další dorůstající mláďata spatříte u lemurů kata, zebry Burchellovy, servalů, kočky arabské, nosálů bělohubých nebo dikobrazů srstnatonosých. Dikobrazi jsou aktivní v noci a právě zimní období s krátkými dny a brzkým soumrakem je ideální k jejich pozorování.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Hrad Kámen zve na adventní prohlídky, poté se na čtyři roky uzavře

Hrad Kámen nedaleko Pelhřimova čeká dlouhá rekonstrukce s razantní změnou expozic. Ta měla původně probíhat už vloni, ovšem nakonec se správa hradu rozhodla termín posunout. Návštěvníkům je hrad ještě otevřen během adventních prohlídek do 18. prosince 2022, poté se na čtyři roky zcela uzavře kvůli úplné rekonstrukci.
Kraj Vysočina | Památky

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava zve na včely, Dalajlámu i etiku

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava nabídne od 25. do 30. října 2022 tři stovky filmů a přinese objevnou retrospektivu americké oscarové avantgardistky Shirley Clarke, sondu do partnerských vztahů od režisérky Jany Počtové, filmovou esej o včelách dokumentaristy Miroslava Janka nebo snímek o neobvyklém přátelství mezi duchovním vůdcem Tibetu Dalajlamou a jihoafrickým arcibiskupem Desmondem Tutu. Chybět nebude ani reflexe ruské agrese na Ukrajině nebo konference věnovaná etice v dokumentu.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 24. a 25. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. Po oba víkendové dny se mohou návštěvníci těšit na kuchařskou show, výstavu bramborových odrůd, workshopy a divadlo. Přineste s sebou na slavnosti co největší bramboru a přihlaste ji do soutěže!
Kraj Vysočina | Životní styl

Ochutnejte mrkvance, tradiční specialitu z Polné

Nenechte si ujít tradiční Mrkvancovou pouť v Polné! Budou se prodávat mrkvance, užijete si skvělé zažítky na pouťových atrakcích, bude se konat ohňová show, večerní zábava a mnoho dalšího. Mrkvancová pouť na Husově náměstí v Polné přivítá návštěvníky z celé republiky 9. – 11. září. Připraveny jsou také výstavy, koncerty a další hudební vystoupení. Zpřístupnění věže kostela a pouťové zábavy jsou již tradicí.
Kraj Vysočina | Gurmánská turistika