Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava zahajuje třetí ročník soutěže BabyZOOm
Lama Guanako
"> Lama Guanako "> Klokan rudý "> Ježek ušatý
Příroda

Zoo Jihlava zahajuje třetí ročník soutěže BabyZOOm

  • Vydáno11. dubna 2013
Jihlavská zoo podobně jako dalších 13 zoologických zahrad v České republice zahajuje tento víkend již třetí ročník soutěže o nejsympatičtější mládě z názvem BabyZOOm 2013. Zájemci mohou v prvním kole (od 13. do 19. dubna) hlasovat po vzoru standardních voleb – ze tří nominovaných zvířat vyberou jedno mládě, které postoupí do celostátního finále.
Klokan rudýV areálu Jihlavské zoo lze hlasovat pomocí hlasovacích lístků na pokladnách, na facebookovém profilu zoologické zahrady pomocí udělení statusu „To se mi líbí“ jedné ze tří fotografií. Zoo Jihlava nominovala tato mláďata: Klokan rudý (samička Týna narozená 3. září 2012), ježek ušatý (sameček Oskar narozený 22. října 2012) a lama guanako (samička Ema narozená 9. ledna 2013).

Finálová část BabyZOOmu se uskuteční od 19. dubna do 8. května na facebookovém profilu Unie zoo, kde bude soupeřit celkem 14 vítězných mláďat z jednotlivých zoologických zahrad. Slavnostní vyhlášení vítěze se uskuteční na akci Bílý slon 2013, která pravidelně hodnotí významné počiny a události v životě českých a slovenských zoo.

Další z cyklu filmů s ekologickou tématikou nabízí setkání s uličníky klokany, kteří se stěhují do hlavního města Austrálie a s ekology, kteří sledují každý jejich krok. Klokani uličníci ukazují vtipný pohled na to, co se stane, když lidský rozvoj zasahuje do biotopu volně žijících zvířat a když jsou dva velice odlišné druhy nuceny žít vedle sebe. Promítání se uskuteční v úterý 16. dubna od 18:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH (vedle hlavní pokladny u parkoviště zoo), vstup zdarma.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.