Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava se stala první zoo se službou Pruvodce4U
Slavnostní zahájení provozu
"> Slavnostní zahájení provozu "> Jihlava "> Jihlavská zoo
Příroda

Zoo Jihlava se stala první zoo se službou Pruvodce4U

  • Vydáno26. října 2013
Návštěvníci jihlavské zoologické zahrady mají od 24. října možnost využít služeb moderních technologií. Jihlavská zoo jako první zoologická zahrada v České republice zprovoznila multimediálního průvodce s názvem Pruvodce4U pro chytrá mobilní zařízení.
Jihlavská zooProjekt vznikl za podpory Kraje Vysočina a vlády R.O.C. (Taiwanu). Jedná se o jediného průvodce tohoto typu instalovaného ve venkovních prostorách v Evropě

Systém Pruvodce4U je jednoduchý – návštěvníci využijí svůj mobilní telefon či tablet, na který si nahrají potřebnou aplikaci. Pruvodce4U jim potom zobrazí textová, obrazová, audio a případně i video data popisující dané místo v zoo. Služba je nabízena v českém jazyce a dalších jazykových mutacích – v tuto chvíli je obsah dostupný v češtině, angličtině a mandarínské čínštině.

Na celkem 18 stanovištích v zoo Jihlava se návštěvníci mohou pomocí audio nahrávek a fotografií dozvědět řadu zajímavostí o daných druzích zvířat, ale i o aktuálním dění v zoo. Systém spravují pracovníci zoologické zahrady, obsah tedy bude průběžně aktualizován a doplňován.

Systém Pruvodce4U byl slavnostně představen a zprovozněn 24. října za účasti velvyslankyně Čínské republiky (Taiwanu) její Excelence paní Christine M.Y.Hsueh a dalších významných hostů z Krajského úřadu Vysočina i Magistrátu města Jihlavy.