Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava láká na koťata, tygry i novou odpočinkovou zónu
Do Zoo Jihlava se mužete vypravit na Den tygru, který letos pripadá na úterý 29. cervence
"> Do Zoo Jihlava se mužete vypravit na Den tygru, který letos pripadá na úterý 29. cervence "> Kockám bažinným se 27. 5. narodila tri kotata "> Nová odpocinková zóna se nachází v míste starého sadu
Příroda

Zoo Jihlava láká na koťata, tygry i novou odpočinkovou zónu

  • Vydáno20. července 2014
Zoo Jihlava přichystala pro návštěvníky překvapení v podobě nové odpočinkové zóny. Tu můžete využít jestliže se vypravíte do zoo za koťátky koček bažinných nebo na Den tygrů, který zde proběhne v úterý 29. června od 10 do 15 hodin.

TygrNová odpočinková zóna se nachází v místě starého sadu mezi expozicí hyen a australskou farmou. K dispozici je zde několik houpacích sítí, stylových piknikových lehátek a velké ohniště s lavicemi. Pro kojící maminky je připraven speciální koutek s lavičkou. Pohodu a klid ve stínu starých stromů na dohled od zajímavých zvířat si s nadšením užívají malí i velcí návštěvníci.

Do Zoo Jihlava se můžete vypravit na Den tygrů, který letos připadá na úterý 29. července. Proto se jihlavská zoo rozhodla tygří svátek oslavit společně s tygry i návštěvníky. Všechny milovníky velkých koček určitě nadchnou výjimečná komentovaná krmení místních tygrů – Dustina, Sumy a tygří slečny Cinty, která oslaví 16 měsíců od svého narození. V tento den budou pro děti připraveny hry a soutěže s tygří tematikou.

Také dva sousedící výběhy v expozici malých koček se hemží mláďaty. Kočkám bažinným se 27. 5. narodila tři koťata, ale matka je doposud ukrývala před zraky návštěvníků. Rodiče koťat pochází z Francie a Polska, páru je nyní 10 let.

Dvě mláďata se narodila před třemi týdny i ve výběhu karakalů. Samice je sice nespouští z dohledu, ale pozorní návštěvníci již mohou spatřit první nesmělé krůčky a skotačení malých karakalů.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.