Úvod > Aktuality > Zoo Dvůr Králové nabízí spoustu zážitkových programů i novou hru pro kačery
Zoo Dvur Králové pripravilo na letošek spoustu zážitkových programu
"> Zoo Dvur Králové pripravilo na letošek spoustu zážitkových programu "> Zakoupením jakéhokoliv zážitkového programu také výrazne pomužete zoo i svým oblíbeným zvíratum "> Ke zvíratum se dostanete tak blízko, že si budete moct ke slonovi nebo žirafe klidne i privonet
Příroda

Zoo Dvůr Králové nabízí spoustu zážitkových programů i novou hru pro kačery

  • Vydáno6. září 2015
Poznejte zoo z netradičního pohledu a zažijte něco víc než jen pozorování zdejších zvířat! Od začátku září ZOO Dvůr Králové připravila ve svém areálu novou zábavu pro kačery. Výjimečně však kačerem nemáme na mysli žádné zvíře v areálu, ale vyznavače geocachingu. Zoo si teď mohou projít prostřednictvím geocachingové hry, k níž je možné si zdarma stáhnout i aplikaci do mobilního telefonu.

Geocaching je poměrně mladá dobrodružná hra, jejíž vyznavači (nazývaní kačeři) hledají skryté schránky, tzv. „keše“, pomocí navigačního systému GPS a zeměpisných souřadnic. Keše bývají schované na nejroztodivnějších místech a často musejí kačeři vynaložit značné úsilí, aby je našli.
zoo jde především o zpestření prohlídky tak, aby návštěvníci měli možnost vidět zoo z nevšedních úhlů a zažili také trochu dobrodružství. V areálu zoo je ukryto 11 keší, ke kterým dostanete zeměpisné souřadnice. V každé skrýši najdete lahvičku se zajímavostí o zvířatech či expozicích v zoo a také část souřadnice, která vás zavede k poslední, dvanácté keši.

Nová hra s názvem „Cesta za králem zoo“ vznikla díky spolupráci s Lukášem Vystrkem, studentem Slezské univerzity v Opavě, který na toto téma zpracovával bakalářskou práci. K úspěšnému nalezení všech skrýší byla vytvořena i mobilní aplikace Cesta za králem zoo, kterou připravil Matěj Děcký. K dispozici je pro operační systém Android a najdete ji volně ke stažení na internetovém portále Google Play.
 

Lákají vás další programy v  ZOO Dvůr Králové?


V Zoo Dvůr Králové se můžete na celý den vžít do role ošetřovatele, prohlédnout si zázemí zoo či zažít neopakovatelné momenty na Africkém safari při západu slunce. Zakoupením jakéhokoliv zážitkového programu také výrazně pomůžete zoo i svým oblíbeným zvířatům. Vyzkoušejte také přenocování v místním Safari Kempu. Zážitkové programy můžete zakoupit online, a to přímou objednávkou nebo koupí dárkového certifikátu na webových stránkách zoo.

Ošetřovatelem v zoo

ŽirafaPohlaďte si žirafu, umyjte krokodýla, podejte ruku lemurovi nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z ošetřovatelů a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat.

Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit. Netradiční zážitek je určen pouze jednotlivcům starším 18 let v dobré fyzické kondici.

 

Zoo zadními vrátky

AkváriumExotice můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédněte do zoo zadními vrátky a nakrmte žirafu nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí. Nevšední procházka s průvodcem vám odhalí místa, kam jiní nesmí.

Vybrat si můžete návštěvu zákulisí jednoho nebo více pavilonů dle vašeho přání. Na výběr je pozorování žiraf, Akvárium z druhé strany (odchovna korálů a expozice krokodýlů a plazů) a Darwinova stanice – přímý kontakt s několika exotickými hady, více než metrovým leguánem a dalšími kontaktními zvířaty.

Večerní safari

ZebryObjevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy Afrika Expressem mezi velkými stády zvířat. Pozorujte nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Čeká vás setkání se lvy a gepardy číhajícími v šeru nadcházející noci. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Projížďka zvláště po setmění evokuje za vlahých letních večerů pocit návštěvy skutečné africké přírody. Nabízí se vám tak nejlevnější výlet do Afriky, přenocovat pak můžete v Hotelu Safari či Safari kempu. Inspirací k tomuto zážitku byly večerní projížďky po národních parcích Kalahari a Kruger National Park v Jižní Africe. Jízda Afrika Expressem nebo Safaribusem kolem výběhů a Africkým safari přímo mezi zvířaty trvá 50 minut, a cestou uvidíte více než 600 afrických zvířat v 50 druzích.

Offroad Safari

Offroad SafarJen vy, stáda zvířat a spolehlivý průvodce. Vychutnejte si jízdu teréním vozem. Zažijte ráno nebo podvečer mezi stády zvířat na pastvině Serengeti. Až vás přijde pozdravit zebra na vzdálenost ruky, zatají se vám dech. Večerní jízdu můžete zakončit pravou africkou večeři po návratu z divočiny.

Jízda Offroadem je pořádána pro jednotlivce i skupiny v doprovodu zkušeného průvodce přímo mezi volnými zvířaty se stylovou africkou večeří na závěr. Uvidíte stáda antilop, zeber, žiraf a pakoňů, ale i lvy a gepardy. To vše jako v africké savaně.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Exotice můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédněte do zoo zadními vrátky, zkuste si kontakt s hadem, přivoňte k žirafě nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.