Úvod > Aktuality > Safari Park Dvůr Králové nabízí během jarních prázdnin mimořádné procházky s výkladem
Safari Park Dvůr Králové nabízí během jarních prázdnin mimořádné procházky s výkladem
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Safari Park Dvůr Králové nabízí během jarních prázdnin mimořádné procházky s výkladem

  • Vydáno9. února 2022
Zajímavosti ze zákulisí zoo, netradiční představení zvířat i odpovědi na zvídavé otázky nabízí zahrada po celou dobu jarních prázdnin. Každé úterý a pátek od 7. 2. do 20. 3. 2022 se můžete těšit na komentované prohlídky po zahradě. Sraz pro účastníky prohlídek je během jarních prázdnin vždy ve 13:30 za vstupem do safari parku u Restaurantu Lemur. Průvodce je vám k dispozici v rámci ceny vstupného. Seznámí vás se zajímavostmi ze zákulisí zoo a zodpoví všechny vaše otázky.
safari buvolPsi hyenoví, okapi, žirafy nebo nosorožci. To je jen pár druhů, jejichž chovem Safari Park světově proslul. Do života těchto i dalších druhů zasvětí zájemce zkušený průvodce. Po celou dobu jarních prázdnin bude vždy dvakrát týdně vyrážet na prohlídku těch nejzajímavějších míst areálu. K dispozici návštěvníkům Safari Parku ve Dvoře Králové je každé úterý a pátek ve 13:30 hodin je u hlavního vchodu. Komentované prohlídky s průvodcem jsou zdarma v rámci ceny vstupenky do Safari Parku. Nabídka platí po celou dobu jarních prázdnin, tedy od 7. února do 20. března 2022.

safari parkProhlídka nemá předem stanovenou trasu – průvodce od zájemců zjistí, co přesně je zajímá, a skupině program sestaví na míru. Součástí každé procházky s průvodcem bude i soutěž o zajímavé ceny, které poskytla společnost Bushman. Doba trvání prohlídky je zhruba 90 minut a je vhodná pro všechny věkové skupiny

Safari Park je otevřen každý den od 9 hodin do 16 hodin, pavilony, kromě Ptačího světa, se zavírají v 18 hodin. V zoo je možné se zdržet i po 16. hodině a odejít automatickými turnikety. Do výběhů chodí dopoledne řada nových mláďat, například zebry Böhmovy, nebo telata skotu dahome. Novinky nabízejí i tropické pavilony a nově, od letošního prosince, i zimní výběh pro žirafy. Zimní vstupné do Safari Parku stojí 175 Kč pro dospělého a 110 Kč pro děti, studenty a důchodce.
Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.