Úvod > Aktuality > Zoo Děčín se těší z nových mláďat, letos mírně zdražilo vstupné
K nejoblíbenejším zvíratum patrí mravenecník
"> K nejoblíbenejším zvíratum patrí mravenecník "> "> "> "> Oblibe se teší také tapír
Příroda

Zoo Děčín se těší z nových mláďat, letos mírně zdražilo vstupné

  • Vydáno23. ledna 2020
Oblíbená zoologická zahrada v Děčíně připravuje v letošní sezóně řadu zajímavých akcí a návštěvníci se mohou těšit také na nová zvířata. Další změnou je nepatrné zdražení vstupného. Chovatelským úspěchem je pak odchov chápana středoamerického.
MravenečníkOd 1. ledna 2020 došlo v děčínské zoo k úpravě cen vstupného. Navýšení není nijak dramatické, k loňským částkám vstupného připočetla zoo pouhou dvacetikorunu. Od letošního roku tak dospělí zaplatí za vstupenku 120 Kč, děti a senioři 80 korun. Zvýšení cen vstupného proběhlo naposledy v roce 2014, což je již šest let a od té doby se ceny všech vstupů velmi navýšily, např. i ceny masa, obilovin a krmných směsí.

Masopust DěčínNa celý rok připravila zoo také několik zajímavých akcí. Na první z nich se můžete těšit 31. ledna, kdy bude probíhat akce "Za odměnu do Zoo", děti školou povinné tzn. (6 až 15 let) budou mít v tento den vstup do zoo zdarma. Ve dnech 31. ledna až 2. února 2020 bude v rámci pololetních prázdnin probíhat stanovištní soutěž ke Dni mokřadů (1. 2.). V sobotu 15. února bude ve městě Děčíně i v areálu zoo (od 14:00) probíhat tradiční masopust – taškařice veselé pro děti i dospělé.

Oficiální novou sezónu zahájí akce Startujeme!, a to v sobotu 28. března. Po celý den bude v zoo a expozici Rajské ostrovy platit sleva 50% pro všechny. Od 10:00 hodin se otevře velké mořské akvárium. Z dalších tradičních akcí děčínské zoologické zahrady se můžete těšit například na Den dětí (1. 6.), letní večerní prohlídky (červen – srpen) nebo Týden nejen pro seniory (28. 9.- 4. 10.).
 

Chovatelské úspěchy Zoo Děčín za minulý rok

zoo děčínZoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. K těm nejoblíbenějším patří u návštavníků mravenečník. Dalšími populárními zvířaty jsou prasata visajanská, vikuně, kozy šrouborohé, klokani rudokrcí, tapír jihoamerický nebo margay.

V loňském roce se podařila řada unikátních odchovů, celkem se tu narodilo asi 50 mláďat. V listopadu přišlo na svět mládě chápana středoamerického mexického. Jedná se o odchov roku, protože chápany zoo ochová ani ne rok a už se může pochlubit prvním odchovaným mládětem! Navíc je tento poddruh primáta v přírodě kriticky ohrožený a v zajetí se chová velmi vzácně. Chápany chová Zoo Děčín od letošního ledna. Tříčlenná slupina přišla ze Zoo Praha.

zoo děčínDalší významný odchov zaznamenala zoo v září, kdy přivedli na svět potomka vzácní makakové chocholatí. V rámci českých zoologických zahrad je Zoo Děčín jediná, která je chová. Dalšími zářijovými přírůstky byly mláďata čáji chocholaté - tento vzácný ptačí druh rozmnožila zahrada poprvé ve své historii. Z pěti vajec umístil zoolog 2 do líhně, 3 zůstaly podložené pod samicí. Jedno z těchto vajec bohužel nedopatřením spadlo do vody, jedno se ukázalo jako neoplodněné, ale z toho posledního se po 43 dnech zahřívání se vylíhlo zdravé mládě.

zoo děčín rysataPo třech letech se děčínská zahrada radovala také z odchovu u kapybar vodních.

V květnu se rysímu páru narodila 3 krásná koťata rysů ostrovidů, z kopytníků se podařilo rozmnožit kozy šrouborohé nebo kozorožce kavkazského. Telátko zebu zakrslého se narodilo 28. října.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Expozice Rajské ostrovy je oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou návštěvníci najdou v centru města Děčína (Teplická 19). Nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. K největším lákadlům patří velké mořské akvárium.