Úvod > Aktuality > Zoo Děčín se těší z nových mláďat, letos mírně zdražilo vstupné
K nejoblíbenejším zvíratum patrí mravenecník
Příroda

Zoo Děčín se těší z nových mláďat, letos mírně zdražilo vstupné

  • Vydáno23. ledna 2020
Oblíbená zoologická zahrada v Děčíně připravuje v letošní sezóně řadu zajímavých akcí a návštěvníci se mohou těšit také na nová zvířata. Další změnou je nepatrné zdražení vstupného. Chovatelským úspěchem je pak odchov chápana středoamerického.
MravenečníkOd 1. ledna 2020 došlo v děčínské zoo k úpravě cen vstupného. Navýšení není nijak dramatické, k loňským částkám vstupného připočetla zoo pouhou dvacetikorunu. Od letošního roku tak dospělí zaplatí za vstupenku 120 Kč, děti a senioři 80 korun. Zvýšení cen vstupného proběhlo naposledy v roce 2014, což je již šest let a od té doby se ceny všech vstupů velmi navýšily, např. i ceny masa, obilovin a krmných směsí.

Masopust DěčínNa celý rok připravila zoo také několik zajímavých akcí. Na první z nich se můžete těšit 31. ledna, kdy bude probíhat akce "Za odměnu do Zoo", děti školou povinné tzn. (6 až 15 let) budou mít v tento den vstup do zoo zdarma. Ve dnech 31. ledna až 2. února 2020 bude v rámci pololetních prázdnin probíhat stanovištní soutěž ke Dni mokřadů (1. 2.). V sobotu 15. února bude ve městě Děčíně i v areálu zoo (od 14:00) probíhat tradiční masopust – taškařice veselé pro děti i dospělé.

Oficiální novou sezónu zahájí akce Startujeme!, a to v sobotu 28. března. Po celý den bude v zoo a expozici Rajské ostrovy platit sleva 50% pro všechny. Od 10:00 hodin se otevře velké mořské akvárium. Z dalších tradičních akcí děčínské zoologické zahrady se můžete těšit například na Den dětí (1. 6.), letní večerní prohlídky (červen – srpen) nebo Týden nejen pro seniory (28. 9.- 4. 10.).
 

Chovatelské úspěchy Zoo Děčín za minulý rok

zoo děčínZoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. K těm nejoblíbenějším patří u návštavníků mravenečník. Dalšími populárními zvířaty jsou prasata visajanská, vikuně, kozy šrouborohé, klokani rudokrcí, tapír jihoamerický nebo margay.

V loňském roce se podařila řada unikátních odchovů, celkem se tu narodilo asi 50 mláďat. V listopadu přišlo na svět mládě chápana středoamerického mexického. Jedná se o odchov roku, protože chápany zoo ochová ani ne rok a už se může pochlubit prvním odchovaným mládětem! Navíc je tento poddruh primáta v přírodě kriticky ohrožený a v zajetí se chová velmi vzácně. Chápany chová Zoo Děčín od letošního ledna. Tříčlenná slupina přišla ze Zoo Praha.

zoo děčínDalší významný odchov zaznamenala zoo v září, kdy přivedli na svět potomka vzácní makakové chocholatí. V rámci českých zoologických zahrad je Zoo Děčín jediná, která je chová. Dalšími zářijovými přírůstky byly mláďata čáji chocholaté - tento vzácný ptačí druh rozmnožila zahrada poprvé ve své historii. Z pěti vajec umístil zoolog 2 do líhně, 3 zůstaly podložené pod samicí. Jedno z těchto vajec bohužel nedopatřením spadlo do vody, jedno se ukázalo jako neoplodněné, ale z toho posledního se po 43 dnech zahřívání se vylíhlo zdravé mládě.

zoo děčín rysataPo třech letech se děčínská zahrada radovala také z odchovu u kapybar vodních.

V květnu se rysímu páru narodila 3 krásná koťata rysů ostrovidů, z kopytníků se podařilo rozmnožit kozy šrouborohé nebo kozorožce kavkazského. Telátko zebu zakrslého se narodilo 28. října.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín – unikátní expozice Rajské ostrovy

Expozice Rajské ostrovy je oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou návštěvníci najdou v centru města Děčína (Teplická 19). Nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. K největším lákadlům patří velké mořské akvárium.

Další aktuality

Botanická zahrada v Teplicích nabízí zajímavou podívanou i na podzim

Jedny z největších skleníků u nás, rozlehlý park, ale také akvária s rybami a rejnoky. To všechno nabízí Botanická zahrada v Teplicích, která je otevřena i v pozdním podzimnm čase. Oblíbený je takzvaný Křížovkářský záhon, kde návštěvníci najdou a na vlastní oči uvidí rostliny, o kterých do té doby věděli jen jako o slovech v křížovkách. Zahrada je pro veřejnost uzavřená vždy v pondělí, kdy je sanitární den. V ostatní dny je otevřená od 9:00 do 17:00 hodin.
Ústecký kraj | Příroda

Zoo Děčín zve do vylepšené Soví jeskyně

Znáte všechny naše sovy? Přijďte prozkoumat jejich zajímavý život do tzv. Soví jeskyně v Zoologické zahradě Děčín. Dozvíte se tu více o sovách, které u nás žijí nebo v České republice jen příležitostně hnízdí.
Ústecký kraj | Příroda

Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu, 4. listopadu 2023, opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo vás čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.
Ústecký kraj | Příroda

Úštěk bude na státní svátek opět plný českých řemesel

V den státního svátku, 28. října 2023, můžete vyrazit nasát atmosféru první republiky do města Úštěk, kde se uskuteční stylová oslava vzniku samostatného Československa – Den českých řemesel. Můžete se těšit na celodenní program s T. G. Masarykem a legionáři, vtipné rohovnické utkání, retro kapely, historickou střelnici, řemeslné dílničky a samozřejmě velký řemeslný jarmark!
Ústecký kraj | Kultura

Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny

V pátek 27. října láká zámek v Benešově nad Ploučnicí na strašidelný večer plmý strašidel a nadpřirozených bytostí. Na státní svátek, tedy v sobotu 28. října, a poté ještě i na neděli 29. října připravil poslední letošní prohlídky zámeckých interiérů.
Ústecký kraj | Památky

Skalní město Tisá a jeho okolí je ideálním tipem na podzimní túru

Přemýšlíte, kam vyrazit na hezký podzimní výlet, ale ještě jste se nerozhodli? Máme pro vás skvělý tip na pěknou túru ve skalách – naplánujte si vycházku do míst, plného bizarních skalních útvarů, kde se točila spousta filmů, do Tiských stěn a Ostrovských nebo Rájeckých skal. Budete procházet místy, která posloužila filmařům k vytvoření fantasy říše Narnie nebo k natáčení filmů Dva na koni, jeden na oslu či Tenkrát v ráji.
Ústecký kraj | Příroda

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Státní zámek Velké Březno láká v sobotu 14. října na unikátní, gurmánskou prohlídku zámku, při které se bude mlsat. A na co dobrého se můžete těšit? Na speciální gurmánské prohlídkce ochutnáte nejrůznější vybrané lahůdky a pochutiny. Návštěva je spojená s výkladem o zvláštnostech a historii pochutin ze svatební hostiny jedné z členek rodiny Chotků.
Ústecký kraj | Zážitky

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Během víkendu 14. a 15. října 2023 ožije Muzeum v přírodě Zubrnice tradičním programem Podzim na vesnici. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vybrané zemědělské činnosti. Po oba dva dny tu můžete uchopit do ruky cep a vymlátit na mlatu zrno, které následně „fukar“ vyčistí od plev. Vyzkoušet můžete také zpracování lněného stonku na vlákno, jeho lámání na mědlici nebo česáním na vochlovací stolici. Seznámí vás tu s tím, jakým způsobem si lze stočit provázek na jednoduchém provaznickém stroji.
Ústecký kraj | Kultura