Úvod > Aktuality > Zoo Děčín nabídne návštěvníkům nové expozice
Zoo Děčín nabídne návštěvníkům nové expozice
"> "> Zoo Decín se s prázdninami rozloucí pekne po kovbojsko-indiánsku!
Zážitky

Zoo Děčín nabídne návštěvníkům nové expozice

  • Vydáno10. září 2018
Po zhruba devítiměsíční pauze si mohou návštěvníci děčínské zoo opět užívat pohledu na divoká prasata. Expozice divočáků potřebovala kompletní rekonstrukci.
Příchozí čeká v září 2018 v zoo Děčín řada novinek. Nový výběh divokých prasat je součástí Expozice fauny Českosaského Švýcarska, která představuje zvířata z našich lesů. Obdivovat v ní můžete kromě divočáků například také rysy ostrovidy, jezevce lesní, vydry říční, norky evropské, kočky divoké a nejrůznější druhy sov a dravců.   

Samotná expozice pak byla rozdělena na dvě části z důvodu větší bezpečnosti při manipulaci se zvířaty. Pod lávkou navíc vznikl závětrný přístřešek, kam se mohou divočáci schovat před deštěm, sněhem a dalšími neduhy počasí.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.