Úvod > Aktuality > Zoo Děčín se rozloučí s prázdninami pohádkově
Zoo Děčín se rozloučí s prázdninami pohádkově
"> "> "> Jak se stylove rozloucit s prázdninami? Preci v Zoo Decín!
Příroda

Zoo Děčín se rozloučí s prázdninami pohádkově

  • Vydáno22. srpna 2019
Jak se stylově rozloučit s prázdninami? Přeci v Zoo Děčín! Na sobotu 24. srpna 2019 je pro děti přichystáno pohádkové odpoledne nazvané Z pohádky do pohádky. Děti se mohou těšit na soutěžní stezku na motivy českých pohádek s pokladem na konci.

Zoo DěčínZačátek nového školního roku se nezadržitelně blíží a je tedy na čase se pomalu rozloučit s prázdninami. Při této příležitosti přichystala děčínská zoologická zahrada skvělou akci nazvanou "Z pohádky do pohádky", která dětem přechod ke školním povinnostem stoprocentně zpříjemní.

Ti, kteří dorazí v sobotu 24. 8. 2019 do děčínské zoologické zahrady se mohou těšit na stezku plnou úkolů s názvem „Z pohádky do pohádky“.

zoo děčínDěti čeká několik stanovišť, na nichž se potkají s postavami z tradičních českých pohádek. Setkají se tak například s Machem a Šebestovou, Červenou Karkulkou, u které budou plnit vlkovi břicho kamením, zalétají si na koštěti s Malou čarodějnicí nebo budou s Rumcajzem střílet žaludy. Kdo splní všechny úkoly, na toho bude na konci trasy čekat odměna v truhle u královny z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.

První soutěžící pustí zoo na trasu ve 14:00, poslední pak v 16:00 hodin. Odměny má nachystané pro prvních 300 dětí.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.