Úvod > Aktuality > Zoo Děčín, Ústí, Chomutov: Jeden kraj – tři různé zoo
Zoo Děčín, Ústí, Chomutov: Jeden kraj – tři různé zoo
"> "> tapír jihoamerický
Příroda

Zoo Děčín, Ústí, Chomutov: Jeden kraj – tři různé zoo

  • Vydáno10. dubna 2019
Úspěšný projekt tří zoologických zahrad Ústeckého kraje s názvem „Jeden kraj – tři různé zoo“ bude pokračuje i v letošním roce 2019. Můžete se tak opět těšit na cenově zvýhodněnou vstupenku do děčínské, ústecké i chomutovské zoologické zahrady.
VlkProjekt "Jeden kraj – tři různé zoo" funguje úspěšně již od roku 2016. Součástí projektu je Zoologická zahrada Děčín, Zoologická zahrada Ústí nad Labem a Zoopark Chomutov.

Prodej vstupenek odstartoval v pondělí 1. dubna 2019 a do prodeje letos vešlo 1 200 vstupenek. Vstupenka má formu pohlednice a zároveň slouží jako soutěžní kupon. Pokud se vám podaří navštívit všechny tři zoologické zahrady do konce měsíce října a nasbíráte razítka za návštěvu, dostanete se do slosování o zajímavé ceny, přičemž hlavní odměnou bude víkendový pobyt v Ústeckém kraji. Bonusem ke každé zakoupené vstupence je ještě originální magnetka, na které letos zoologické zahrady prezentují zvířata jako vlk eurasijský, tapír čabrakový a charza žlutohrdlá. Cena vstupenky pro dospělého je 260 korun, pro dítě pak 140.

Cílem projektu Jeden kraj – tři různé zoo je propagace nejen tří zajímavých turistických cílů, ale také podpora návštěvnosti celého Ústeckého kraje. Na realizaci projektu se podílí nejen zoologické zahrady, ale také zástupci Ústeckého kraje – odbor regionálního rozvoje a oddělení cestovního ruchu Krajské úřadu.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.