Úvod > Aktuality > Zoo Brno otevře v Radnické ulici unikátní virtuální expedici

Zoo Brno otevře v Radnické ulici unikátní virtuální expedici

Vydáno 19. ledna 2020 Zážitky
Proletět se v hejnu plameňáků, potopit se ke korálovým útesům, putovat s liškami polárními, dívat se lvům z očí do očí. To vše mohou zažít lidé přímo v centru Brna v Radnické ulici 6. Zoo Brno se vrátila do tamních prostor a v úterý 21. ledna 2020 v nich otevře novou expozici Virtuální expedice.
virtuální expediceZoo Brno otevře v úterý 21. ledna v centru města Brna unikátní projekt virtuální reality nazvaný Virtuální expedice. Chce tak vyjít vstříc těm, kteří nemají zájem chodit do zoo kvůli tomu, že jsou zvířata ve výbězích a nemají možnost trávit celý den například na otevřených pláních či v deštném pralese. Ve Virtuální expedici nejsou žádné hranice a lidé se mohou pomyslně dostat do bezprostřední blízkosti rozmanitých živočichů po celém světě, a navíc v úchvatných prostředích. V Česku i střední Evropě to bude jedinečný zážitek. Podobné projekty jsou k vidění ve Francii, Spojených arabských emirátech, Číně, Austrálii a v USA.

virtuální expediceKouzlo Virtuální expedice tkví hlavně v mimořádném zážitku, ale zároveň v její jednoduchosti. Návštěvníci jen přijdou, sednou si na otáčivé křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se přímo mezi zvířaty. V letošním roce jsou k dispozici celkem čtyři filmy. Nejprve je možné zažít cestu kolem světa a podívat se do chladných severských krajin. V průběhu tohoto roku Zoo Brno doplní program také o snímky, které zavedou zájemce pod mořskou hladinu a do tropických oblastí. Filmy pochází od společnosti Wild Immersion, jejíž patronkou je známá ochránkyně přírody Jane Goodallová.

Cílem virtuální expozice není jen ukázat, jak to vypadá jinde ve světe, ale hlavně vyvolat v lidech zájem o přírodu, její rozmanitost, a především o ochranu ohrožených druhů. Zkušební provoz Virtuální expedice začne pro veřejnost 21. ledna 2020. Otevřeno bude od úterý do neděle, a to vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné stojí 130 korun.
Virtuální expedice Zoo Brno v Radnické ulici

Virtuální expedice Zoo Brno v Radnické ulici

Zoo Brno nabízí v Radnické ulici, v centru Brna, ojedinělý zážitek - expozici Virtuální expedice. Pomocí speciálních brýlí se přenesete do různých koutů planety, ve kterých budete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Další aktuality