Úvod > Aktuality > Zombie prohlídky aneb konec pohanského léta vás čeká v Dětenicích
Zombie prohlídky aneb konec pohanského léta vás čeká v Dětenicích
"> "> ">
Zážitky

Zombie prohlídky aneb konec pohanského léta vás čeká v Dětenicích

  • Vydáno30. října 2019
Pro návštěvníky zámecký resort Dětenice po celý rok představuje realitu středověku prožitou na vlastní kůži. Lákadlem nejen pro děti je zámek, kde každou sobotu od 10 do 17 hodin ožívají nadpřirozené bytosti. Prohlídka zámku při svíčkách v doprovodu upíra nemusí být to pravé ořechové pro slabší povahy, a strašidla číhající v zámeckých komnatách pravděpodobně zvýší tep i těm odvážnějším.
Přijeďte do Dětenic krásně se bát! Při sobotní prohlídce vás určitě bude mrazit v zádech. Navštívíte 14 plně zařízených pokojů a uvidíte životní styl šlechty na typickém vesnickém panství 18. století.

Strašidlácké prohlídky se konají každou listopadovou sobotu (2.,9.,16.,23.,30.11.2019), kdy budou zámecké komnaty i park plné živých i neživých příšer. Prohlídka se Zombíky se koná každou celou hodinu - začátek v 10 hodin a poslední prohlídka v 17 hodin. Ale pozor! Zombíci straší i v zámeckém parku, tak se nedivte, když na vás někde vyskočí zombík s motorovou pilou.
 
Jedlíci naopak ocení služby dětenické krčmy. Pokud vás do ní hlad či zvědavost opravdu zavede, připravte se na drsnou mluvu, která je pro středověkou hospodu charakteristická, a hlavně na dobové speciality. Jen hloupý by ze středověku utíkal dříve než stráví noc v hotelu, jehož recepci obsluhuje mrzutý mnich či usměvavá čarodějka. Představa klidné noci je však pro středověk tak trochu jinou realitou, počítejte s tím, že se budete bát, protože v hotelu ve dne v noci straší...
Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

1.1.
30.11.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.