Úvod > Aktuality > Znojemští vinaři zvou milovníky vína místo Znojemského vinobraní do svých sklepů!
Znojemští vinaři zvou milovníky vína místo Znojemského vinobraní do svých sklepů!
"> "> "> "> ">

Znojemští vinaři zvou milovníky vína místo Znojemského vinobraní do svých sklepů!

Vydáno 11. září 2020 Gurmánská turistika
V dnešní nelehké době, kdy situace kolem koronaviru nutí pořadatele rušit velké akce, se podařilo něco nevídaného! Všichni vinaři Znojemské vinařské podooblasti se domluvili a v termínu zrušeného Znojemského historického vinobraní, do 11. do 13. 9. 2020, uspořádají menší vinařské akce přímo ve svých vlastních sklepích a sklepních uličkách.
ZnojmoTuristé, kteří pravidelně v polovině září přijíždějí na Znojemsko za burčákem a vínem, tak nemusí rušit své dlouho dopředu zarezervované ubytování. Otevřené sklepy a degustace s názvem Znojemské t(r)ipy nabízí vinaři z Hnanic a Šatova, Konic a Popic, Vrbovce, Božic, Nového Šaldorfa, Havraníků, Chvalovic nebo také ze Znovínu Znojmo a Vinařství Lahofer.

Jedinečná akce takového formátu bude na Znojemsku vůbec poprvé. Právě díky rozloze a rozsahu nebude docházet ke kumulaci obrovského počtu návštěvníků, a ti si kromě nabídky vína a burčáku budou moci užít také hudební a doprovodný program, který vinaři připravují.

Přímo v centru Znojma se do akce zapojí i destinační společnost ZnojmoRegion. Ve své nové kanceláři
v Obrokové ulici, hned vedle Turistického informačního centra města Znojma, bude od pátku do neděle (vždy
od 10 do 20 hod.) nabízet informace o celé akci a všech zapojených obcích i vinařstvích.
 

Znovín Znojmo a vinařství Lahofer

vínoZnovín Znojmo připravuje v areálu Louckého kláštera prodej burčáku, ochutnávky vín, prohlídky kláštera. K dobré náladě zahraje Jerry Band. Konat se budou prohlídky Louckého kláštera a ochutnávky vín v Návštěvnickém centru. V provozu bude ochutnávkový stánek na vinici Šobes a v Havraníkách.

Vinařství Lahofer chystá ochutnávky vín vinařství Lahofer, Hanzel a Waldberg, prodej burčáku a živou hudbu v prostorách nového vinařství ve vinici u obce Suchohrdly. K dispozici budou tři venkovní stánky s vínem a v každém naleznete výběr 10 vzorků vín. V pátek od 17:00 do 22:00 zahraje tzv. hudecká sestava, v sobotu od 14:00 do 22:00 hudebníci z cimbálové muziky.
 

Nový Šaldorf a další vinařské obce

degustace vínV Novém Šaldorfu bude otevřeno v sobotu 12. 9. na 20 vinných sklepů pro ochutnávku mnoha desítek výborných šaldorfských vín. V odpoledních hodinách zahrají ve sklepních uličkách cimbálové muziky, večer se na podiu u historického lisu představí k poslechu a zábavě skupina Onkles. Návštěvníci si mohou zasoutěžit o plný trakař šaldorských vín v degustátorské soutěži v rozpoznávání vín jednotlivých odrůd a typických aromat. Samozřejmostí jsou zajímavé nabídky občerstvení u jednotlivých vinařů a další doprovodný program ve vinných sklepech. Dle nabídky vinařů bude k prodeji burčák.

VínoKonice a Popice zvou do sklípků v pátek od 15:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 20:00 hodin.A na co se můžete těšit? Na ochutnávku vín, prodej burčáku a lokálních produktů či prohlídku pískovcových sklepů – nejstarší z nich je datován k roku 1667. Zahraje živá cimbálová muzika.

Na suchu vás nenechají ani v Hnanici, Šatově, Vrbovci a Božicích. Přehled všech akcí naleznete na webu Znojemské Besedy a u jednotlivých spolků a vinařství.
Vrbovec - devátá největší vinařská obec České republiky

Vrbovec - devátá největší vinařská obec České republiky

V rovinách jihovýchodně od Znojma leží největší vinařská obec Znojemské vinařské podoblasti a devátá největší vinařská obec České republiky. Vinice se táhnou posvazích severně od obce, v oblasti česko-rakouských hranic kolem osady Hnízdo a bývalé zaniklé vsi Ječmeniště.

Loucký klášter ve Znojmě

Loucký klášter ve Znojmě

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Vinařství Ampelos ve Vrbovci - nejstarší šlechtitelská stanice v ČR

Vinařství Ampelos ve Vrbovci - nejstarší šlechtitelská stanice v ČR

Vinařství Ampelos je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době se zabývá novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí.

Ochutnávkový stánek na viniční trati Staré vinice Havraníky

Ochutnávkový stánek na viniční trati Staré vinice Havraníky

Pokud se od Louckého kláštera ve Znojmě vypravíte po cyklostezce směrem k vinici Šobes, přibližně v polovině cesty zahlédnete starou vinařskou obec Havraníky. Místo je vyhlášené dlouhými vinnými sklepy a vznikl zde také ochutnávkový stánek, který najdete přímo u cyklostezky, uprostřed mladých vinic.

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep se zcela odlišuje od tradičních sklepů v Novém Šaldorfě. Z původně velmi starého (a bohužel také velmi zničeného) sklepa vznikl nový, moderně zařízený a velmi útulný vinný sklep 'nové generace' s nádherným ubytováním a jedinečným prostředím.

Vrbovecké sklípky

Vrbovecké sklípky

Pro turisty působí atraktivně až exoticky vrbovecká sklepní ulička, lákající již zdaleka nízkými domky se sedlovými střechami, lemovanými pálenými cihlami. Nově provede turisty touto obcí vinařská naučná stezka Hroznové kozy.

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Mezi Prahou a Vídní, poblíž královského města Znojma je za obcí Nový Šaldorf nenápadné malé údolí. Malé údolí poseté mnoha stavbami nejrůznějších tvarů, barev, stáří a stylů. Malé údolí, jemuž se odedávna říkalo Blaue Keller, posledních necelých sto let pak Modré sklepy.

Vinařství Lahofer - vína z vlastních vinic

Vinařství Lahofer - vína z vlastních vinic

Vinařství Lahofer se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, zejména pak o vinice U Hájku a Babičák. Z těchto vinic pochází všechny hrozny pro výrobu vína. Ústředním sloganem nové značky je Vinařství Lahofer – Vína z vlastních vinic.

Další aktuality

25.9.
2020
Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Jižní Morava | Památky
18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.9.
2020
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
16.9.
2020
Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Jižní Morava | Příroda