!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zmije, samec žirafy i unikátní transport - Zoo Brno chystá řadu novinek
Zmije, samec žirafy i unikátní transport - Zoo Brno chystá řadu novinek
"> "> "> ">
Příroda

Zmije, samec žirafy i unikátní transport - Zoo Brno chystá řadu novinek

Vydáno 2. ledna 2021
Příjezd zajímavých zvířat i představení nových druhů. Brněnskou zoo čeká v roce 2021 množství novinek. Na tu nejzajímavější se mohou návštěvníci těšit už na jaře, jedná se o zpřístupnění nové vyhlídky a představení nových obyvatelů zoologické zahrady. Během roku by mělo dojít k unikátní výměně zvířat z Indonésie do Brna.
Zoo Brno žirafaPrvní novinku už znají příznivci Zoo Brno z roku 2020. V Africké vesnici se měla zpřístupnit nová vyhlídka a přístavba stájí pro žirafy, nicméně kvůli zavření zoo v podzimních měsících nebylo možné tyto stavby návštěvníkům ukázat. Vše se tak přesune na letošní jaro, kdy by do Zoo Brno měl dorazit také nový samec žirafy síťované. Budoucí obyvatel výběhu Safari aktuálně pobývá ve Velké Británii, konkrétně v Zoo Whipsnade, kde se také 26. dubna 2019 narodil.

V příštím roce zoologická zahrada plánuje doplnit také některé další kolekce. Mezi nové obyvatele zahrady se tak zařadí například i samec losa evropského nebo samice koně Převalského.

A to zdaleka není všechno. Expozice Žijí tu s námi, která se nachází hned ve vstupním esíčku, bude bohatší o další zajímavý druh. V současné době v ní žijí například ještěrky zelené nebo jezevec lesní. V druhé polovině příští roku je doplní expozice zmije obecné.


Zoo Brno plánuje unikátní transporty irbisů a tygrů

tygr sumaterskýAktuálně brněnská zoo chová pár tygrů sumaterských – samce Dandyse a samici Satu, která už bohužel není schopná reprodukce. Proto se už řadu měsíců snaží sehnat další jedince. Zoo by ráda v atraktivní expozici Tygří skály umožnila odchov mláďat těchto vzácných zvířat pro účely záchovného programu, a proto po konzultacích s předsedou světového plánu pro tygry sumaterské zahájila jednání s Batu Secret Zoo v Indonésii o získání tygra z jejich chovu. Tygři jsou jako nesmírně cenná zvířata majetkem indonéské vlády.

Nakonec se ale podařilo uzavřít dohodu s Batu Secret Zoo o výměně páru tygrů sumaterských za pár levhartů sněžných (irbisů). Jedná se o kombinovanou výměnu, ve které je zapojeno několik evropských zoologických zahrad. Pokud vše půjde dobře, měli by se irbisové přesunout na jaře 2021 do Indonésie, tygři by opačným směrem měli putovat na podzim.
Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Safari výběh v Zoo Brno

Safari výběh v Zoo Brno

Rozlehlý výběh pro africké kopytníky v brněnské zoologické zahradě si vysloužil název Safari.