Úvod > Aktuality > Žluté lázně zvou v srpnu k vodě – Vltava je studená ale čistší než v minulosti
Žluté lázně, Praha 4 Podolí, Kudy z nudy
"> Žluté lázně, Praha 4 Podolí, Kudy z nudy "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Žluté lázně zvou v srpnu k vodě – Vltava je studená ale čistší než v minulosti

  • Vydáno12. srpna 2022
V pražském areálu Žluté lázně je léto v plném proudu. Přestože zůstává voda ve Vltavě kvůli kaskádě velmi studená, odborníci se shodují, že je čistší než v minulosti. Milovníci vodních sportů se tak nemusí bát případného vykoupání na paddleboardu, megaboardu či kajaku. Areál nabízí přes dvacet plavidel na vodu, flotilu letos rozšířila také čtyři nová šlapadla. Zvýšený zájem je také o party vor.
žluté lázněKoupání ve Vltavě v areálu Žluté lázně je na vlastní odpovědnost, především kvůli nízké teplotě vody, která dosahuje kvůli vltavské kaskádě i v horkých dnech maximálně 16 stupňů. Původně areál sloužil jako koupaliště a sluneční lázně, po výstavbě vltavské kaskády v 50. letech 20. století se ale voda výrazně ochladila. Nicméně vodním sportům to vůbec nevadí a návštěvníci případné náhlé svlažení nesou s humorem.

Odborníci nyní hovoří také o zlepšení kvality vody, Žluté lázně jsou navíc v horní části toku, zatímco pod Prahou voda obsahuje víc bakterií a organického znečištění.
 

Proměna Žlutých lázní v čase – z koupání na paddleboard

Žluté lázněAreál Žluté lázně byly v Praze prvním místem, kde bylo možné si půjčit dnes tak oblíbený paddleboard. O něco později zde začali půjčovat i megaboard, se kterým je zážitek zase trochu jiný, protože balanc musíte držet v partě až osmi lidí. Všem se nabízí možnost využít instruktora, takže není se čeho bát.

Nadšenci do vodních sportů navíc mohou využít Sportpass Žlutých lázní, díky kterému si může každý vyzkoušet více sportů za skvělou cenu. Od pondělí do pátku, od 9:00 do 17:00 hodin díky němu každý vystřídá více než dvacet druhů sportů pouze za 200 korun. Ke Sportpassu je nutné si zakoupit vstup do areálu za 100 Kč (nebo mít permanentku). Například u beachvolejbalu stačí mít ale pouze jeden Sportpass, díky kterému pak může hrát celý tým. Platí to také pro stolní tenis. Informace o kulturním programu i sportovní nabídce ve Žlutých lázních najdete na webu zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.