Úvod > Aktuality > Žluté lázně v Podolí vstupují do své 110. sezóny
Žluté lázně v Podolí vstupují do své 110. sezóny
"> "> ">
Letní sporty

Žluté lázně v Podolí vstupují do své 110. sezóny

  • Vydáno11. června 2020
V úterý 16. června oslaví Žluté lázně v Praze-Podolí 110 let své existence. Během ní nabídly Pražanům sport, rekreaci, dobré jídlo i odpočinek na slunné pláži. Přestože je několikrát zatopila voda z Vltavy, pokaždé kritickou situaci zvládly a veřejnosti se představily v nové, modernější podobě. Na své návštěvníky čekají i letos. Tento týden v nich odstartovalo letní kino, otevřený je dětský koutek s bazénky a fanoušci mohou přijít na menší koncerty v rámci Rozmarného hudebního léta. Během prázdnin se milovníci koupání dočkají také pontonu na Vltavě.
Žluté lázněO tom, že letošní jaro nebylo vůbec jednoduché, není potřeba hovořit – nejsme v tom sami. Málokterý přírodní areál se však dožije tak úctyhodného věku a Žluté lázně chtějí při tomto jubileu nadělit svým návštěvníkům to, co odkazuje k jejich historii – pohodlnější koupání ve Vltavě. Během července zde probíhá úprava travnaté pláže pro snazší vstup do vody a na Vltavě budou vymezen pomocí pontonu o velikosti bazénu bezpečný prostor ke koupání. Areál se tak vrátí k myšlence přírodního koupání.

Provozovatel areálu si nechal udělat hygienické testy vody. Přestože je Vltava studenější, voda v ní je podle nich čistá a vhodná pro koupání. Ve Žlutých lázních je možné také provozovat řadu moderních vodních sportů, jako je například paddleboarding. Návštěvníci si mohou kromě šlapadel, kajaků či člunů zapůjčit také elektrický hydrofoil (eFoil), který umožní jezdci po nabrání dostatečné rychlosti zvednout se z vody a letět zhruba metr nad hladinou.


Letní kino i koncerty pro menší počet diváků

Žluté lázněV sobotu 13. června spustí Žluté lázně letní kino. Úterní a sobotní večery se budou na travnaté pláži na plátně 11 x 6 metrů po celou sezónu odehrávat příběhy pod širým nebem. K vidění budou nové i kultovní snímky především ze zahraniční produkce v originálním znění s titulky. Vybrané filmy nabídnou romantiku, dobrodružství, drama i akci. Diváci uvidí již tento měsíc například film Hanební pancharti, Prokletý ostrov, nebo oscarový snímek Zrodila se hvězda. Podrobný program je k dispozici na webu Žlutých lázní. Vstupné do kina se zvlášť neplatí, návštěvníci zaplatí pouze vstup do areálu. Projekce začne vždy po setmění, zhruba po 21. hodině.
 
Žluté lázněŽluté lázně nabídnou i další akce. Ve středu 17. června vystoupí v areálu v rámci Rozmarného hudebního léta pro omezený počet diváků kapela Buty, v neděli 28. června oslaví své první narozeniny venkovní fitness za účasti českých fitness špiček. V sobotu 20. června mohou labužníci dorazit na Thajské dny a v úterý 30. června pak vystoupí Kašpárek v rohlíku.
Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.