Úvod > Aktuality > Zlínská zoologická zahrada se o víkendu promění ve Školu čar a kouzel
Příroda

Zlínská zoologická zahrada se o víkendu promění ve Školu čar a kouzel

  • Vydáno26. dubna 2019
Blíží se čarovná filipojakubská noc a zámek Lešná se o víkendu 27. a 28. dubna promění ve Školu čar a kouzel Vespertilio. Učitelé čar a kouzel očekávají nové zájemce o studium, kteří dorazí náležitě upravení, to znamená v kouzelnických pláštích, s kouzelnickými klobouky a případně i hůlkami.
Ve zlínské zoo si můžete v sobotu 27. a v neděli 28. dubna užít neobvyklé zážitky na zámku Lešná.

Ve škole se děti seznámí s čarodějnickou výukou, poznají tajemnou moc kouzelných bylin a ochutnají čarodějnou kuchyni. Prohlídky školy se konají od 9.30 do 15 hodin.

A kde škola přišla k názvu Vespertilio?  Zámek Lešná je doslova protkaný systémem odvětrávacích šachet a menších komínů, které se však léta nepoužívají. A tak se v nich zabydleli netopýři, latinsky vespertilio. Návštěvníci prohlídek se na zámku dozví i pár zajímavostí o těchto tajemných nočních tvorech.

Oslavy svátku Den Země v sobotu 27. dubna budou ve zlínské zoo zaměřeny především na zvířata. Po zimní přestávce odstartuje oblíbený seriál „Představujeme naše zvířata“, na nádvoří zámku jsme připravili tvořivé a vědomostní dílny pro malé i velké, v areálu čeká na návštěvníky kvizová tajenka.

Lanáček v Zoo  Zlín – dětské lanové centrum

Lanáček v Zoo Zlín – dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.