Úvod > Aktuality > Zlínská zoo překonala návštěvní rekord roku 2015
Zlínská zoo překonala návštěvní rekord roku 2015
">
Příroda

Zlínská zoo překonala návštěvní rekord roku 2015

  • Vydáno9. listopadu 2016
Na konci října překonala zlínská zoo dosavadní návštěvní rekord roku 2015, do zoo již zavítalo více než 650 000 návštěvníků. Bez přehánění se stává skutečným turistickým fenoménem České republiky. K vysoké návštěvnosti však přidává další rekord. Tím je nejvyšší soběstačnost mezi českými a slovenskými zahradami. Z 86 procent si vystačí s vlastními příjmy.
Zoo však nespoléhá jen na vysoký zájem návštěvníků, který přináší zásadní zdroje financování provozu a dalšího rozvoje. Příležitostí, jak si získat finance, našla mnohem víc. Provozuje několik obchodů se suvenýry, nabízí možnost zakoupení krmení u vybraných druhů zvířat, začala pořádat letní dětské tábory nebo zážitek Ošetřovatelem v zoo.
 
V současné době Zoo Zlín intenzivně připravuje projekt, který přinese zcela nové pojetí realizace expozic v českých zoo.

Ponese jméno Karibuni a na dvaceti hektarech nových pozemků nabídne ojedinělé prostředí, zážitek z projížďky v loďkách a náklaďácích nebo z přespání v africkém kempu. Jeho hlavní ozdobou budou sloni.
 
Na 6 hektarech vznikne do roku 2021 jedna z největších expozic pro slony v Evropě. Umožní chov až osmi afrických slonů. Nový domov zde najdou také tři slonice a možná, v souvislosti s úspěšností realizované inseminace, i první mládě slona afrického v ČR. Náklady výstavby celého sloního areálu přesáhnou 100 milionů Kč. Realizace bude rozdělena do dvou fází. Na financování první se kromě zoo bude podílet i Zlínský kraj, na druhou pak přispěje zřizovatel zoo, Statutární město Zlín.
Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Lanáček v Zoo  Zlín – dětské lanové centrum

Lanáček v Zoo Zlín – dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.