Úvod > Aktuality > Zlatá tretra v Ostravě slibuje světové rekordy
Zlatá tretra v Ostrave slibuje svetové rekordy
"> Zlatá tretra v Ostrave slibuje svetové rekordy "> Zlatá tretra se v Ostrave koná již od roku 1961 "> Atletický svátek probehne v V areálu Mestského stadionu v Ostrave Vítkovicích
Letní sporty

Zlatá tretra v Ostravě slibuje světové rekordy

  • Vydáno13. června 2014
V areálu Městského stadionu v Ostravě Vítkovicích se již 17, června chystá 53. ročník nejpopulárnějšího atletického mítinku v České republice Zlatá tretra 2014. Všechny hvězdy, včetně špičky české atletiky, přijíždí do Ostravy vždy ve výborné formě, takže jistě také letos mítink přinese skvělou sportovní podívanou.

Zlatá tretraKromě jamajské hvězdy Shelly-Ann Fraserové-Pryceové, která se během Zlaté tretry postará o atraktivní podívanou ve sprintu, fenomenálního francouzského tyčkaře Renauda Lavillenieho či českého oštěpaře Vítězslava Veselého, organizátoři rozšířili už tak kvalitní seznam účastníků vrhačského souboje koulařů, kde se kromě Tomasze Majewského a české špičky představí ostravskému publiku i Američan Christian Cantwwell, stříbrný medailista z olympiády v Pekingu 2008, ale hlavně mistr světa z Berlína 2009.

Naopak slavný sportovec Usain Bolt nebude letos startovat kvůli výpadku v tréninku způsobený zraněním. Ve startovní listině ho vystřídal Asafa Powell a na stovce jej nahradí suverénní lídr světových tabulek, ale také opakovaný dopingový hříšník z minulosti Justin Gatlin.

Zlatá tretra, každoroční atletický mítink, který se v Ostravě koná již od roku 1961, letos startuje 17. června. Všechny hvězdy, včetně špičky české atletiky, přijíždí do Ostravy vždy ve výborné formě, takže jistě také letos mítink přinese skvělou sportovní podívanou. Z českých es nebude chybět Vítězslav Veselý nebo Barbora Špotáková.

V hodnocení informačního portálu All-Athletics.com, který jako jediný publikuje žebříčky atletických akcí (jednodenní mítinky, maratóny, šampionáty, apod.) na základě kvality výkonů a kvality účasti, skončil uplynulý ročník Zlaté tretry Ostrava na první pozici v rámci kategorie mítinků IAAF World Challenge za rok 2013. V celkovém pořadí všech mítinků to byla třináctá pozice, Ostrava předstihla i dva mítinky Diamantové ligy Oslo a New York.

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.