Úvod > Aktuality > Zkuste si zaplavat potmě – plavecký bazén v Podolí podpoří nevidomého plavce
Plavecký bazén v Podolí podporí nevidomého plavce
"> Plavecký bazén v Podolí podporí nevidomého plavce "> Plavání POTME porádá Svetluška "> Návštevníci budou mít príležitost za bežné vstupné do Podolí prispet Svetlušce
Lázně a wellness

Zkuste si zaplavat potmě – plavecký bazén v Podolí podpoří nevidomého plavce

  • Vydáno26. ledna 2015
Plavání POTMĚ, které pořádá Nadační fond Světluška se uskuteční v sobotu 31. ledna 2015 od 11 do 16 hodin v Plaveckém stadionu Podolí. Návštěvníci budou mít příležitost za běžné vstupné do Podolí přispět Světlušce, setkat se nejen s plaveckými esy a známými osobnostmi, ale také vyzkoušet si plavání potmě a další aktivity.
PlavecPlavání POTMĚ pořádá Světluška na podporu nevidomého plavce Miroslava Smrčky, jehož snem je reprezentovat na paralympiádě v Rio de Janeiru. Miroslav Smrčka (50 let) oslepl zcela náhle před třemi roky. Zhroutil se mu svět. Naštěstí se o jeho osudu dozvěděl jeho kolega z plavecké reprezentace z mládí, začal se o něj starat a trénovat jej. Mirek v prosinci 2014 již zaplaval světový rekord na 50m znak v kategorii nevidomých.

Návštěvníci budou mít příležitost za běžné vstupné do Podolí (99Kč/90min), přispět Světlušce, setkat se nejen s plaveckými esy a známými osobnostmi, ale také vyzkoušet si plavání potmě (vodič na břehu, zatemněné plavecké brýle), aquazorbing a další vodní atrakce, zacvičit si s Hankou Kynychovou, nechat se namasírovat, vyfotit se ve fotobudce atd.

Akci přijdou podpořit i známé osobnosti například plavečtí reprezentanti Petr Bartůněk a Petra Chocová, olympionik David Svobody, ex profi boxer Lukáš Konečný, cvičitelka Hanka Kynychová, moderátorka Lucie Výborná a další. Výtěžek ze vstupného putuje na projekt a do sbírky Světluška na podporu Mirkových plaveckých aktivit.
Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.