Úvod > Aktuality > Žižkovský vysílač je čtvrtou nejošklivější stavbou na světě
Žižkovský vysílač je čtvrtou nejošklivější stavbou na světě
">
Příroda

Žižkovský vysílač je čtvrtou nejošklivější stavbou na světě

Na dominantu pražského Žižkova – televizní vysílač architekta Václava Aulického – jsou různé názory. Americký zpravodajský server CNN zařadil vysílač do žebříčku 10 nejošklivějších budov světa, kde získal „bramborovou“ medaili. Od podzimu 2011 se začal vysílač modernizovat. Vyhlídka je však i v zimě otevřena denně od 10 do 22 hod.

Předloni se žižkovská věž umístila ve stejné anketě webu VirtualTourist dokonce na druhém místě. Komentář tehdy uváděl, že ošklivost věže by stačila sama o sobě, aby působila jako pěst mezi oči, kvůli sochám batolat od umělce Davida Černého však nad ní člověk může jen kroutit hlavou.

Faktem je, že žižkovská věž není nejen nejvyšší stavbou Prahy, ale i nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice. Konstrukce se skládá ze tří válcových ocelových tubusů dosahujících společně výšky 134 metrů. Hlavní tubus, obsahující dva rychlovýtahy, pak přechází do anténního nástavce sahajícího do výšky 216 metrů. Není bez zajímavosti, že za dobrých podmínek se lze rozhlédnout až 100 km daleko a pohled z věže na Prahu je prostě kouzelný.

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.