Úvod > Aktuality > Žižkovský masopust skončí velkým průvodem masek
Kultura

Žižkovský masopust skončí velkým průvodem masek

  • Vydáno22. února 2020
Žižkovský masopust patří k nejstarším akcím v hlavním městě tohoto druhu, o čemž svědčí i fakt, že se letos koná již dvacátý sedmý ročník. Nejatraktivnějším bodem celého programu bývá tradiční masopustní průvod, který letos vyrazí 25. února 2020 okolo 16:45 z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí až ke stadionu Viktoria Žižkov.
Žižkovský masopustVíkendový program Žižkovského masopustu pro všechny generace se bude konat 22. a 23. února na různých místech. Sobota bude ve znamení farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad. Trhy začnou v 8:00 a budou pokračovat do 14:00 hodin. Můžete se těšit na masopustní hody a trhy, živou hudbu i program pro děti.

V neděli 23. února si vychutnejte od 12:00 do 17:00 žižkovskou zabijačku v legendární hospůdce U Vystřelenýho oka (U Božích bojovníků 606/3). Odpoledne od 15:00 do 16:00 hodin je věnováno seniorům v Žižkovském Divadle Járy Cimrmana, děti si užijí dětské odpoledne v Kině Aero od 15:00 do 17:00 hodin.
 

Úterní průvod Žižkovem

žižkovský masopustMasopustní úterý, letos 25. února 2020, je tradičním termínem konce masopustu avšak také nejbujařejším dnem ze všech, jehož součástí je i oblíbený rozpustilý průvod masek. Očekávaný rej masek je svolán na 16. hodinu, aby o hodinu později mohl průvod vyrazit ulicemi Vinohrad a Žižkova.

Nebudou chybět kejklíři, chůdaři, akrobaté, polykači ohně, velké loutky v nadživotní velikosti a další maškary. Nebude chybět ani hudební doprovod. S odbitím páté hodiny vyrazí dav masek z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí, kolem stadionu FK Viktoria Žižkov na radnici Prahy 3, aby si vyžádal klíč od města. Účastníci průvodu dostanou na posilněnou dobroty zdarma. Zakončení masopustu proběhne na náměstí Radost (u stadionu Viktorie Žižkov).

Další aktuality

Kam v Praze na dobrý svařák? 10 tipů pro sváteční pohodu

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už trávíte adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařák bude chutnat!
Praha | Gurmánská turistika

30 let od zápisu Prahy na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

V neděli 4. prosince uplyne přesně 30 let od zápisu historického centra Prahy – spolu s historickými centry Českého Krumlova a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Památky

Nenechte si ujít Czech Space Week – největší tuzemský festival kosmických aktivit

Za hranice Česka a ještě dál se vydá letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week, který pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Festival odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha a potrvá až do pátku 2. prosince. Nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru.
Praha | Zážitky

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky