!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Žižkovský masopust skončí velkým průvodem masek
Žižkovský masopust skončí velkým průvodem masek
"> ">
Kultura

Žižkovský masopust skončí velkým průvodem masek

Vydáno 22. února 2020
Žižkovský masopust patří k nejstarším akcím v hlavním městě tohoto druhu, o čemž svědčí i fakt, že se letos koná již dvacátý sedmý ročník. Nejatraktivnějším bodem celého programu bývá tradiční masopustní průvod, který letos vyrazí 25. února 2020 okolo 16:45 z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí až ke stadionu Viktoria Žižkov.
Žižkovský masopustVíkendový program Žižkovského masopustu pro všechny generace se bude konat 22. a 23. února na různých místech. Sobota bude ve znamení farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad. Trhy začnou v 8:00 a budou pokračovat do 14:00 hodin. Můžete se těšit na masopustní hody a trhy, živou hudbu i program pro děti.

V neděli 23. února si vychutnejte od 12:00 do 17:00 žižkovskou zabijačku v legendární hospůdce U Vystřelenýho oka (U Božích bojovníků 606/3). Odpoledne od 15:00 do 16:00 hodin je věnováno seniorům v Žižkovském Divadle Járy Cimrmana, děti si užijí dětské odpoledne v Kině Aero od 15:00 do 17:00 hodin.
 

Úterní průvod Žižkovem

žižkovský masopustMasopustní úterý, letos 25. února 2020, je tradičním termínem konce masopustu avšak také nejbujařejším dnem ze všech, jehož součástí je i oblíbený rozpustilý průvod masek. Očekávaný rej masek je svolán na 16. hodinu, aby o hodinu později mohl průvod vyrazit ulicemi Vinohrad a Žižkova.

Nebudou chybět kejklíři, chůdaři, akrobaté, polykači ohně, velké loutky v nadživotní velikosti a další maškary. Nebude chybět ani hudební doprovod. S odbitím páté hodiny vyrazí dav masek z náměstí Jiřího z Poděbrad přes Havlíčkovo náměstí, kolem stadionu FK Viktoria Žižkov na radnici Prahy 3, aby si vyžádal klíč od města. Účastníci průvodu dostanou na posilněnou dobroty zdarma. Zakončení masopustu proběhne na náměstí Radost (u stadionu Viktorie Žižkov).