Úvod > Aktuality > Žižkovská věž je opět oficiálně přístupná
Žižkovská věž je opět oficiálně přístupná
"> ">
Příroda

Žižkovská věž je opět oficiálně přístupná

Prostory nové observatoře zřejmě nadchnou nejednoho návštěvníka díky zavěšeným křesílkům, do nichž je zaveden reproduktor se zvuky velkoměsta, takže je slyšet například Orloj, zvony sv. Víta, zvonění tramvají apod. Spolu s výhledem na město z výšky 93 metrů tak získala observatoř zcela jiný rozměr.
Žižkovský vysílač postavený v osmdesátých letech podle návrhu Václava Aulického se proměnil a po rekonstrukci, která začala loni na podzim, se oficiálně otevírá veřejnosti.
 
V nově zrekonstruovaném žižkovském vysílači si můžete užít vyhlídku z moderní observatoře nebo si vychutnat speciality ve stylové restauraci a koktejlovém baru.
 
Pro náročnější klientelu je určen luxusní minihotel v šestém patře.
 
Rekonstrukce bude kompletně hotová na konci roku 2013. V příštím roce dokončí provozovatel úpravy přilehlých Mahlerových sadů. Park v okolí bude zahrnovat dětské hřiště, minigolf, atrium a pivní bar.
 
Vstupné na vyhlídku zdražilo, zaplatí  za něj 150 Kč. Zdarma se ale můžete na Prahu podívat z restaurace a bistra, které leží ve výšce 60 metrů. Kávu tam lze pořídit už za 50 Kč. 

One Room Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

One Room Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá One Room Hotel. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.