Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Venkovská turistika je ideální zejména pro ty, co žijí ve městech a nostalgicky vzpomínají na prázdniny u babičky. Dvorek plný drůbeže, hopsající králíci, koza v chlívku, domácí vejce a mléko, čerstvé ovoce a zelenina a nocleh na peci v načechrané péřové duchně. Cítíte tu vůni? To jsou honzovy buchty plněné povidlím, právě vytažené z trouby. Venkovská turistika vám umožní vyzkoušet si péči o domácí zvířata, podílet se na výrobě kvalitních domácích produktů, nasbírat si maliny, borůvky a další lesní plody, ale i vyjet si na koni nebo přespat pod širým nebem posetým hvězdami. Nenechte si ujít aktuální novinky a vybírejte z naší inspirativní nabídky plné zajímavých tipů.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

České značky: bylinné čaje, koření a bioprodukty Sonnentor

Společnost Sonnentor známe jako firmu, která vyrábí bylinné čaje, koření a další kvalitní bioprodukty. Zpracování voňavých surovin se věnuje už od roku 1992 a od roku 2012 láká návštěvníky do svého bylinkového království na zážitkové exkurze, prohlídky bylinných zahrad anebo posezení v kavárně a čajovně. Tím kouzelným místem jsou Čejkovice na Hodonínsku.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Na Kyjovsko za lahodným mokem, krásnou krajinou i do mlýna

Vypravit se na Slovácko, to je vždycky dobrý nápad. Je to jedno z mála míst střední Evropy, kde je ještě folklor stále živý. Zdejší tanec verbuňk je dokonce zapsán na seznamu památek UNESCO. A k návštěvě zvou nejen folklorní slavnosti a festivaly, ale také archeologická naleziště a stará slovanská hradiště, poutní místa, hrady a zámky i zvlněná krajina Moravského Toskánska. Objevte tento rázovitý region při svých toulkách Českem!
Jihomoravský kraj | Životní styl

30 tipů, kam za folklórem na jižní Moravu

Vydejte se za folklorem, poznejte život našich předků, jejich kulturu a zvyky, osobité podání lidových písní, profesionální hudebníky, tanečníky a zpěváky. Máte vynikající příležitost poznat lidové tradice a folklor. Mnohá města a skanzeny ožívají slavnostmi zvyků a tradic, které kromě kulturního vyžití nabízejí také ochutnávky jídel, ukázky řemesel a prodej řemeslných výrobků. Nabízíme vám i tipy na výlety na méně obvyklá místa.
Jihomoravský kraj | Životní styl

V Šatově vyrostla Alej svobody ze sta lip a javorů

Kdysi tudy vedla železná opona. Teď česko-rakouské příhraničí v Šatově na Znojemsku nově zdobí 700 metrů dlouhá Alej svobody ze sta lip a javorů. V pořadí již třetí památeční výsadbu na oslavu výročí sametové revoluce uspořádala Nadace Partnerství spolu s odborníky z Mendelovy univerzity, Šatova a dalšími partnery. První Alej svobody na Moravě nakonec pokřtil místní farář i spolu s kolekcí mladých šatovských vín.
Jihomoravský kraj | Životní styl

#světovéČesko a paleta vůní, barev a chutí Moravského Toskánska

Na cestě Moravským Toskánskem vás budou provázet měkce zvlněné kopce, vinice, aleje a osamělé remízky. Někomu možná budou chybět cypřiše nebo Florencie, ale to podstatné tu je: malebná krajina, kde se budete cítit příjemně. A navíc stejně jako v italském Toskánsku vás i tady bude provázet víno – kdo by odolal?
Jihomoravský kraj | Životní styl

Velikonoční tipy na Jižní Moravě

Spojte období velikonočních svátků s relaxací a vyberte si z nabídky velikonočních tipů. Naše velikonoční inspirace zahrnuje dílny a aktivity pro mladší i starší děti, workshopy, kde vás naučí uplést pomlázku, vyrobit balzám na rty nebo upéct hostii. Jižní Morava nabízí několik zajímavých akcí n těm, kteří nechtějí sedět doma.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Čejkovice v neděli lákají na bylinkové slavnosti

První neděli v září se v jihomoravském Sonnentoru v Čejkovicích již tradičně sejde velké množství nadšenců, aby společně oslavili byliny, čaje, koření, poctivý přímý obchod a ekologický směr zemědělství. Přijďte 2. 9. do Bylinkového ráje zažít pohodovou atmosféru naplněnou dobrou náladou a vůní bylin!
Jihomoravský kraj | Životní styl

Jaro na Znojemsku: obcházení vinných sklepů a vyhlídkové jízdy zdarma

Den Země letos oslavte přímo pod širým nebem na některé z akcí, které propojují víno s jarní přírodou. Třeba na Znojemsku můžete Festival otevřených sklepů spojit s vyjížďkou Vinobusem a zastavit se ve Slupi, kde budou vítat Jaro na mlýně. To vše můžete zažít o víkendu 21. a 22. dubna!
Jihomoravský kraj | Životní styl