Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Každý si pod pojmem odpočinek a rekondice představí něco jiného. Někomu vyhovují klidné procházky přírodou, putování po zajímavých místech nebo objevování hradů a zámků, rozhleden a dalších kulturních památek. Jiní dají přednost návštěvě aquaparku, solné jeskyně, regionálních slavností, vinobraní a jarmarků. Dobrodruzi mohou vyzkoušet geocashing, dětem uděláte radost, když je vezmete do ZOO nebo do pohádkové vesničky. Odpočinek a rekondice jsou však důležité pro všechny a z naší široké nabídky si každý vybere to, co je jeho srdci nejbližší.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Tipy na neobjevená místa Brna k poznávání i odpočinku

I v moravské metropoli se najdou zajímavá místa, která nepatří mezi hlavní turistické cíle, a přesto vás uchvátí jedinečnou atmosférou – například stezka údolím Říčky, Těsnohlídkovo údolí anebo obora Holedná. Mimo těchto míst se v Brně otevřely nedávno a zatím pro mnohé zcela neobjevené, turistické cíle, jakými jsou vodojemy na Žlutém kopci a pod hradem Špilberkem anebo stezka u Brněnské přehrady.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Tradice: Jižní Morava očima básníka Jana Skácela

Verše básníka Jana Skácela (7. února 1922, Vnorovy – 7. listopadu 1989, Brno) jsou obrazem jižní Moravy. Najdete v nich to, co v krásných lidových písničkách: lásku a radost, dětství i stárnutí, venkovskou krajinu, tekoucí vodu, víno, vítr, samotu i stesk. Básník milovaný a zakázaný odešel deset dnů před sametovou revolucí v nedožitých 67 letech.
Jihomoravský kraj | Životní styl

#světovéČesko a česká Hra o trůny aneb výlet Dračí uličkou do Dračích skal

Rádi byste navštívili Zimohrad, Královo přístaviště a další místa ze Hry o trůny, proslulé fantasy ságy George R. R. Martina a seriálu kabelové televize HBO? Na mapách Česka je nenajdete, zato draků se nám celkem urodilo. Vydejte se do Dračího města, Dračích skal a míst opředených pověstmi o bájných létajících legendách.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Turistická karta ZnojmoRegion+ pomůže restartovat ubytovací služby na Znojemsku

Destinační společnost ZnojmoRegion připravila pro sezónu 2021 opět řadu novinek, kterými chce přilákat návštěvníky k co nejdelšímu pobytu v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Zároveň chce ale podpořit kvalitní služby cestovního ruchu v regionu a pomoci jim se znovu nastartovat v těžkém „pokoronavirovém“ období.
Jihomoravský kraj | Životní styl

#světovéČesko a výlet do Znojma plný výhod, slev a vstupenek zdarma

Mezi města, kde ušetříte díky voucherům a slevovým kartám, se připojilo jihomoravské Znojmo. Chcete zase začít normálně žít, užít si znojemské památky a ochutnat některou z místních dobrot od vín až po kyselé okurky? A zjistit, která z evropských metropolí Znojmo nápadně připomíná? Pak je načase vydat se na výlet!
Jihomoravský kraj | Životní styl

V hlavní roli víno a jižní Morava: procházky s filmem 3Bobule

Léto začíná! Ve čtvrtek 25. června se v kinech chystá odložená premiéra filmu 3Bobule, volného pokračování letní komedie. S Terezou Ramba, Kryštofem Hádkem, Lukášem Langmajerem a Miroslavem Táborským se opět podíváte do prosluněných jihomoravských vinic, do kraje vinných sklepů a rázovitých vinařů.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Výstava Poklad Inků v Brně bude k vidění už jen do neděle

Velmi úspěšná a populární výstava Poklad Inků je otevřena již jen do nadcházející neděle 1. 3. 2020. Návštěvníci mají možnost zhlédnout jeden z největších pokladů světa, a to v pavilonu E brněnského výstaviště. Výstava byla kvůli velkému zájmu z řad návštěvníků prodloužena a nyní přichází poslední možnost její návštěvy v České republice. Přijďte nahlédnout do předkolumbovských dob a obdivovat ohromný zlatý poklad nedozírné historické ceny, který kvůli světové výstavě poprvé opustil území Jižní Ameriky.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Jeskyně, štoly a katakomby: schovejte se před zimou do podzemí!

Když je venku počasí, že by psa nevyhnal, schovejte se do podzemí. Při prohlídkách jeskyní, štol a tajemných podzemních labyrintů rozhodně nezmrznete, v chodbách bývá příjemných 7 až 10 °C. Dokonce nemusíte cestovat nijak daleko z měst, rozzářených krásou adventních trhů!
Jihomoravský kraj | Životní styl

30 let od sametové revoluce: pěší i autobusové výlety do osmdesátek

Chtěli byste se podívat do městských ulic takových, jak vypadaly v dobách před sametovou revolucí? Zjistit, jak se během třiceti let proměnila známá místa, co přibylo a co se naopak ztratilo navždy? Vypravte se na Staroměstskou radnici v Praze anebo do Brna, kde připravili komentované výlety ve stylu osmdesátých let.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Svatební show na zámku Lysice nabídne zajímavý program

V neděli 2. září 2018 se od 10 hodin v romantické zámecké zahradě státního zámku Lysice koná další ročník „Svatební show“. Připraveny jsou nejen módní přehlídky, ukázky slavnostního líčení a účesů, ale i svatební floristika. Tématem letošního ročníku je 100. výročí vzniku Československé republiky.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Největší seriálový festival v ČR již tento víkend v Boskovicích

Na první ročník unikátního festivalu seriálů, který se koná v Boskovicích v sobotu 15. července od 11 hodin, se chystá celá řada hvězd a tvůrců oblíbených televizních a webových seriálů a jako bonus proběhne seriálový maraton šesté řady seriálu Hry o trůny.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Růžový tank, symbol svobody v umění, se stěhuje do Brna

Komenského náměstí v Brně získá dočasně novou uměleckou dominantu. Před Červeným kostelem bude stát slavný „růžový tank“. Stane se součástí výstavy KMENY 90, kterou Moravská galerie v Brně zahajuje 13. května. Milovníci umění i široká veřejnost si ho budou moct prohlédnout už od 11. května, kdy v nočních hodinách dorazí z pobočky Vojenského historického ústavu v Lešanech. Na jeho cestě ho doprovodí i jeho autor, jeden z nejrespektovanějších umělců současnosti, David Černý.
Jihomoravský kraj | Životní styl