Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Už jste vyzkoušeli zimní bobovou dráhu nebo lezení na ledové stěně? Tyto a další zimní adrenalinové aktivity na vás čekají v naší bezkonkurenční nabídce. Vyberou si jak fanoušci klasického lyžování, tak i běžkaři, skialpinisté nebo snowboarďáci. Po výkonu se zahřejete svařeným vínem nebo horkým moštem a užijete si relax v zasněžené přírodě. A pokud chcete zimní adrenalinové aktivity pouze sledovat z povzdálí, pak vás zveme na závody psích spřežení v Orlických horách, světový pohár biatlonu v Novém Městě na Moravě nebo skoky na lyžích v Harachově.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

7 věcí, které nevíte o… zimních olympijských hrách

Už se těšíte na olympiádu? Slavnostní zahájení čtyřiadvacátých zimních olympijských her proběhne už v pátek 4. února 2022 a fandit našim sportovcům můžete až do 20. února. Hlavní dějiště her, čínský Peking, pořádá olympiádu již podruhé. Konaly se tu už letní OH v roce 2008, a tak je Peking prvním městem, které hostilo jak letní, tak zimní olympijské hry.
Jihomoravský kraj | Zimní sporty

10 tipů, jak si užít zimu na jižní Moravě

I když jižní Morava zrovna nepatří mezi vyhledávané lokality pro zimní radovánky, když se zima vydaří můžete si tu dopřát opravdu originální zážitky – například snowkiting, curling či jízdu na nejníže položené sjezdovce střední Evropy! A po dni plném sportovních zážitků bude nejlépe si odpočinou ve vinném sklepě Salonu vín.
Jihomoravský kraj | Zimní sporty

Užijte si Lednicko-valtický areál se svařeným vínem

Necháte se nalákat k romantické plavbě parkem lednického zámku? Plavby po ramenech řeky Dyje, provázené výkladem o historii a zajímavostech bývalého lichtenštejnského panství si můžete vychutnat po celou zimu. Uzavřené a vyhřívané lodě o prosincových víkendech vyplouvají od 10 do 15 v půlhodinových intervalech. Doba plavby je 40 minut, v ceně lodního lístku je pohárek svařáku nebo čaje.
Jihomoravský kraj | Zimní sporty