Úvod > Aktuality

Aktuality Olomoucký kraj

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Olomoucký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Jesenickem se prožene Jelyman – závod na běžkách seriálu SkiTour

Závod otevřený všem milovníkům bílé stopy v krásném prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku se chystá na víkend 25. a 26. února 2023. Užijte si možnost pořádně si zazávodit na trasách 40 km, 20 km, či 10 km. Trasa vás povede z Velkého Vrbna a zpět v okolí horské chaty Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

10 tipů na nejlepší sjezdovky v Jeseníkách

Zimní sezóna je v plném proudu, tak proč nevyrazit na hory? Pokud se rozhodnete pro Jeseníky, má pro vás Kudy z nudy tipy na nejlepší a nejoblíbenější ski areály v tomto pohoří. Vybírat můžete například ze sjezdovek v Karlově pod Pradědem, na Červenohorském sedle, na Ramzové, Ovčárně a dalších místech.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

V Jeseníkách se upravují první běžkařské tratě

Na hřebeny Jeseníků napadlo zhruba čtvrt metru sněhu a během víkendu byly upraveny první běžkařské tratě. Milovníci běhu na lyžích se mohou vydat na výlet po upravených stopách například z Ovčárny na Praděd, v okolí Skřítku anebo Paprsku. V nižších polohách mohou být vydřená místa, proto doporučujeme vyjet raději s běžkami-kameňačkami.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Na Červenohorském sedle si běžkaři zalyžují na novém okruhu

Okruh bílou stopou dlouhý čtyři a půl kilometru, vhodný pro klasiku i bruslení na běžkách, se začal od minulé sezóny strojově udržovat na Červenohorském sedle v Jeseníkách v Olomouckém kraji. Připravili ho Lesy České republiky, spolek Jeseníky-Severní hřeben a značkaři Klubu českých turistů.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Kam na sjezdovky i běžky v Jeseníkách?

Milovníci sjezdového lyžování mají v tuto dobu v Jeseníkách na výběř sedmnáct různých lyžařských středisek. Nejvíce sněhu je tradičně na Pradědu (90 cm přírodního sněhu), dobře jsou na tom i Kouty nad Desnou či Karlov pod Pradědem. Příznivci běhu na lyžích se mohou vydat na upravené okruhy z Ovčárny, Červenohorského sedla či z Ostružné.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Na Dolním náměstí v Olomouci se opět bruslí

Část olomouckého Dolního náměstí v historickém centru města se jako každý rok proměnila ve veřejné kluziště. Přijďte si i vy zadarmo zabruslit! Pokud brusle nevlastníte, rádi vám je půjčí přímo na místě. Ledová plocha bude všem milovníkům bruslení k dispozici až do konce roku 2019.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Jesenická magistrála má letos změněnou trasu

Po několika letech jesenická lyžařská magistrála na Olomoucku mění trasu. Důvodem je nedostatek sněhu i kůrovec. Z magistrály byl vypuštěn nejnižší úsek z Hambalek u Štítů přes Svatou Trojici a Vojtíškov do Hynčic. Změn trasa doznala i v okolí Kladského sedla a hlavního jesenického hřebene. Nově vede přes něj, nikoli níže v okolí Karlova pod Pradědem.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Kouty nad Desnou a vodní elektrárna Dlouhé stráně lákají i v zimě

Největší moravský skiareál s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Skvěle si zde zalyžujete na nejdelší sjezdovce na Moravě a vypravit se můžete také na zimní prohlídku elektrárny Dlouhé stráně, která se řadí mezi sedm největších divů České republiky. Od 25.12. se lyžuje každý den od 8:30 do 16:00. Večerní lyžování v prosinci 26. – 30.12. od 18:00 do 21:00 na sjezdovce Ke Snowparku. Na Nový rok bude areál v provozu od 9:30 do 16:00.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Zlatohorsko je rájem lyžařů – vyzkoušejte ski areál Příčná

Třetí prosincovou sobotu 22. 12. bude zahájena lyžařská sezóna na Zlatohorsku. Ve zdejším lyžařském areálu Příčná, který se nachází na severní patě Příčné hory (975 m.n.), 3 km od hranic s Polskem nemusíte, díky modernímu vybavení, čekat v dlouhých frontách, ale můžete si skvěle zalyžovat.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

V Jeseníkách se o víkendu otevírá řada skiareálů

Provozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji jsou připraveni na novou lyžařskou sezónu a díky sněhové nadílce otevírají lyžařům většinu velkých skiareálů.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

V Zábřehu se chystají závody lidských spřežení

Jeden z vrcholů nabídne v Zábřehu festival Welzlování, hlásící se k odkazu polárníka a dobrodruha Jana Eskymo Welzla, v neděli 25. února 2018. Půjde o recesistické závody lidských spřežení, do kterých se může zapojit každý, kdo má smysl pro humor a sportovního ducha.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Vyrazte do první běžkařské stopy na vrcholy Jeseníků!

Ačkoliv v nížinách začal podzim teprve míchat barvy na své pomyslné paletě, hory již hlásí první krůčky Paní Zimy. A že nejsou zrovna nesmělé – v Jeseníkách se doslova vyřádila. Napadlo tu rovnou přes 20 centimetrů sněhu! První sněhová pokrývka, vlivem teplot postupně sesedající, by měla vydržet minimálně do konce víkendu.
Olomoucký kraj | Zimní sporty