Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Nejen děti milují brusle a sáňky. Bruslení na zamrzlém rybníku navodí tu pravou zimní atmosféru. Upravená kluziště zase nabízí dokonale rovnou a hladkou ledovou plochu pro všechny malé i velké krasobruslařky a hokejisty. A bruslí se i na netradičních místech, jako třeba na střeše Galerie Harfa v Praze nebo přímo na Dolním náměstí v Olomouci. Sáňkování si nejvíce užijete na horách, ale když je dostatek sněhu, stačí vylézt na nejbližší kopec nebo vyzkoušet přírodní sáňkařskou dráhu ve Smržovce. Tak oprašte brusle a sáňky a užijte se zimní radovánky. Na portálu Kudy z nudy vám přinášíme následující tipy.

Zima ještě nekončí! Užijte si zimní radovánky na sáňkách v Krkonoších

Skvělou zábavou pro malé i velké je sáňkování. Sněhové podmínky jsou na mnoha místech našich nejvyšších hor dobré a tak je ideální čas na zimní kratochvíle. Možná si řeknete, že jde o dětskou zábavu, která se pro dospěláky nehodí. To je však velký omyl. Nenechte se odradit předsudky a vyzkoušejte skvělé sáňkařské dráhy, které jsou dlouhé několik kilometrů a při jejiž sjezdu se vám do krve vyplaví i notná dávka adrenalinu. Které sáňkařské dráhy jsou ty nejlepší? To vám Kudy z nudy prozradí v dnešních tipech.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Sáňkování z módy nevyšlo

Chtěli byste se vrátit do dob, kdy jste toužebně čekali na první sníh a pak nadšeně běželi pro sáňky? Proč ne! Sáňkařské dráhy nabízí radovánky pro děti i dospělé chlapy. Aktuálně je v provozu upravená přírodní sáňkařská dráha na Černé Studnici, Špindlerově Mlýně, v Janských Lázních a v úterý, pátek a sobotu se jezdí na Dolní Moravě.
Zimní sporty

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2022/23 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

Ledové tipy na deset městských kluzišť, kde si skvěle zabruslíte

Zatímco na rybnících, jezerech a přehradách si na bezpečné bruslení ještě chvíli počkáme, milovníci pohybu na bruslích mohou využít ve velkých městech kluziště, která bývají otevřena mnohdy po celou sezónu. Tak si nabruste nože a hurá na zamrzlé plochy s portálem Kudy z nudy!
Zimní sporty

Skiareál Lipno zahajuje v pátek novou sezónu!

Díky skvělému počasí je možné odstartovat letošní zimní sezónu největšího skiareálu na Šumavě. Brány Skiareálu Lipno se otevírají v pátek 16. prosince 2022 přesně v 8:30 hodin. Zasněžené a pečlivě upravené sjezdovky, bezpečné sedačkové lanovky, špičková lyžařská škola a slevy pro rodiny s dětmi lákají k první letošní lyžovačce. Přijeďte je vyzkoušet, bude o vás skvěle postaráno!
Jihočeský kraj | Zimní sporty

30 tipů na pohodové bruslení

Hledáte zimní sport, který nezávisí na proměnách počasí? Pak je čas vytáhnout zimní brusle, nechat je nabrousit a vydat se na kluziště či stadion a bruslit! Přinášíme vám velký přehled tipů, kde si užijete zábavu na ledu s rodinou či přáteli.
Zimní sporty

15 tipů, kam vyrazit za zábavou na brusle

Vytáhněte brusle a naostřete nože – nastal čas zimního bruslení. Ať už se rozhodnete točit piruety na rybníku nebo skákat dvojitého Axela na zimním stadionu, důležité je teple se obléknout a nebát se nějaké té modřiny. Podívejte se na naše dnešní tipy a vyberte si, kam se vydáte.
Zimní sporty

20 skvělých tipů, kde si užít bruslení v krajských městech

Také patříte k milovníkům bruslení? Tuto zimní kratochvíli si můžete užít jak s kamarády, s rodinou anebo ve dvou. Kluzišť a tipů, kde se oblíbená zimní zábava provozuje, najdete na portálu Kudy z nudy několik desítek, jako inspiraci jsme pro vás vybrali pár nejlepších tipů.
Zimní sporty

Kam si jít v Praze zabruslit?

Máte rádi lední bruslení? Pokud patříte k milovníkům tohoto sportu, zkuste zajít na kluziště a užít si naplno zimu i v hlavním městě. Vyzkoušejte sportovní areál Na Františku, kluziště pod Žižkovskou věží nebo na bruslení Letné. Portál Kudyznudy vám přináší tipy na místa, kde si v Praze můžete nejlépe zabruslit.
Praha | Zimní sporty

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

České hory nabízejí kvalitní podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře a další zimní sporty. Pro vyznavače zimních aktivit jsou k dispozici špičkově vybavená horská střediska, nabízející kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i místa, kde si pěkně zabruslit. Mnohé lokality jsou proslulé pořádáním prestižních sportovních akcí jako je Světový pohár v biatlonu, běhu na lyžích, ve sjezdovém lyžování či obřím slalomu. Znáte však všechna "nej" našich hor? Přehled rekordů a kuriozit našich bílých svahů vám přináší Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

České značky: puky a hokejky značek Gufex, Rubena, Swerd, Bohemia Sport, Odin Hockey a Stoon

Milujete hokej, sami ho aktivně hrajete anebo alespoň fandíte u televize? A napadlo vás někdy, jakou historii za sebou má? Kdy vznikla hokejová pravidla, kde se hrál první zápas a jak se vyvíjely hokejky a puky coby nejdůležitější části hokejové výbavy? Pojďte s portálem Kudy z nudy navštívit známé české výrobce hokejového vybavení!
Zimní sporty

Hurá z kopce na sáňkách

Nemůžete zapomenout na dětské zimní radovánky, kdy jste se celý den proháněli z kopce do kopce na sáňkách? Tyto chvíle si oživíte na některé ze sáňkařských drah, na které vám dnes Kudy z nudy přináší tipy.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty