Úvod > Aktuality > Hrad Rožmberk nabízí zimní prohlídkovou trasu

Hrad Rožmberk nabízí zimní prohlídkovou trasu

Vydáno 5. listopadu 2018 Památky
Pohled do soukromí šlechtické rodiny Buquoy přinese během zimních měsíců hrad Rožmberk. V rámci zimní prohlídkové trasy nahlédnou návštěvníci do soukromí tohoto šlechtického rodu. Kolem poloviny 19. století nechal Jiří Jan Jindřich Buquoy upravit pokoje ve druhém patře hradu k obytným účelům. Díky nedávné nákladné rekonstrukci jsou zpřístupněny jídelna, salon, herna a pracovna. Pokoje jsou během zimy temperovány. V případě příznivého počasí je součástí prohlídky i výstup na Anglickou věž.

Hrad Rožmberk láka na pokoje Buquoyů

Hrad RožmberkDíky nákladné rekonstrukci hradu Rožmberk jsou během zimních zpřístupněny jídelna, salón, herna a pracovna. Pokoje jsou během zimy temperovány. V případě příznivého počasí je součástí prohlídky i výstup na Anglickou věž.
 
Během prohlídky uvidíte v pokojích především mobiliář, který byl dosud uložen v depozitářích hradu. Převážná většina mobiliáře je původní s odbornými restaurátorskými zásahy. Některé kusy byly pro vznikající expozici zakoupeny či zapůjčeny z jiných hradů či zámků.

Pohled do soukromí rodiny šlechtického rodu Buquoyů poodhaluje, jak žila aristokracie v druhé polovině 19. století. Pokoje v druhém patře hradu nechal pro potřeby bydlení své rodiny upravit Jiří Jan Jindřich Buquoy v době, kdy budoval v prvním patře rodové muzeum.
 

Zimní otevírací doba

RožmberkProhlídková trasa je temperována a v chladných dnech jistě oceníte přívětivou a komorní atmosféru zimního hradu.  

Otevřeno je od 1. do 30. listopadu 2018 v úterý až pátek, vždy v 11 a ve 13 hodin. Pro skupiny lze zajistit i jiný čas prohlídky na emailu rozmberk@npu.cz nebo na telefonu 380 749 838. Od 1. do 31. prosince 2018 bude hrad uzavřen.

Otevře se opět od 9. ledna 2019 a v zimním režimu bude pokračovat do 29. března 2019. Dobrou zprávou je, že od ledna je hrad přístupný také v sobotu a neděli. Přes týden (vyjma pondělí) bude otevřeno v 11 a 13 hodin, o víkendech pak v 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin.

Vstupné na prohlídku stojí dospělého 90 korun. Děti od 6 do 18 let, studenti do 26 let po předložení průkazu ISIC a senioři starší 65 let zaplatí 70 korun a rodinné vstupné vyjde na 250 Kč (2 dospělí + 2 až 3 děti do 18 let).
Katovna - muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

Katovna - muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

V hlavní sezóně je na hradě Rožmberku v provozu i muzeum Hrdelního soudnictví, ve kterém se samotný návštěvník stává součástí expozice a přednášky!

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Již 8. zimní sezónu nabízí zimní prohlídkovou trasu také hrad Rožmberk. Návštěvníci mohou nahlédnout do soukromí šlechtického rodu Buquoy.